5 skvělých tipů, jak vylepšit běžeckou rozcvičku

1

Pokud chcete na tréninku ze sebe dostat to nejlepší, pak rozklusání jako warm-up nestačí.

O tom, že by před tréninkem nemělo chybět nějaké to zahřátí, asi nikdo nepochybuje. Pokud od svého těla chcete nějaký slušný výkon a chcete naplno využít svůj potenciál, musíte pár minut věnovat kvalitnímu rozcvičení.

Hodně lidí se spolehne na krátký nenáročný výklus. Pár jedinců zavzpomíná na sokolská léta a přidá nějaké to zahmitání pažemi a dva tři kroužky kotníky. Ti poctivější možná na rovince dají nějaký ten skipping.

Group Of Female Runners Warming Up Before Run
To možná stačí na pocit zahřátí, ale pokud bude trénink intenzivnější, tak byste vašemu tělu měli dopřát i pohyby, které zvýší pohybový rozsah, hbitost a sílu, zlepší reakce vašeho nervového systému a v neposlední řadě minimalizují riziko zranění.
Zkusme se podívat na pár tipů, jak si zahřátí vylepšit a zpestřit. Skvělou inspirací jsou rozcvičky afrických běžců nebo ukázky běžeckého drilu od Meba Keflezighiho

marathon-meb-keflezighi-20140421

Tip č. 1: Rozhýbat nohy je fajn, ale nezapomínejte na horní polovinu těla.

Zapojte celé paže. Chcete pořádně zahřát nejen střed těla, ale uvolnit ztuhlá ramena a záda. Nestyďte se rukama pořádně “máchat”.

V následujícím videu se můžete podívat na ukázku klasického rozcvičení běžců v Etiopii. Přes poněkud “specifický” hudební doprovod, zkuste vydržet do konce na Kenenisu Bekeleho 🙂

Tip č.2: Přidejte předklony a rotační cviky.

Při běhání se zapojují i svaly středu těla a je na místě, dopřát jim pozornost.

Tip č.3: Dejte přednost dynamickému strečinku

Vyhněte se statickému strečinku, který snižuje sílu. Dynamický strečink pomáhá mnohem víc pří zvýšení svalové výkonnosti, hbitosti a výkonnosti. Skvělé jsou různé tipy dynamických výpadů.

Tip č.4: Nepodceňujte pohyby do stran

Zakopávání a vysoká kolena jsou fajn, ale přidejte i pohyby do stran a rotace kyčlí, které optimálně uvolní pohyb nohou v celém rozsahu.

Tip č.5: Zaskákejte si

Někdo má výmluvy, naši studenti mají výsledky

Přestaň se ptát ostatních: „Tak co mám vlastně jíst?“ Nauč se sestavit si jídelníček na míru. Zjisti, jak efektivně hubnout, jak nabrat svalovou hmotu i zvýšit výkon.

Skoncuj jednou provždy s otázkami ohledně výživy. Přihlaš se na Kurz (nejen) sportovní výživy a získej všechny potřebné znalosti, které potřebuješ na své cestě za vysněnou postavou.

Více o kurzu, akční nabídce i reference našich studentů najdete zde: Kurz sportovní výživy.

CERTIFIKOVANÝ KURZ (NEJEN) SPORTOVNÍ VÝŽIVY

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!