Domů Trénink Posilování Sedmička pravidel pro štíhlé nohy

Sedmička pravidel pro štíhlé nohy

7

Snažíte se běháním tvarovat nohy? Prozradíme vám, jak se vyhnout nejčastějším chybám.

„Pomoooc, při cvičení a běhání mi tloustnou nohy!! Sportuji, abych zhubla, a místo toho se teď nemůžu narvat ani do kalhot, které mi předtím byly.“ Tak takhle nějak zní velmi časté nářky slečen, které se rozhodly, že si pravidelným běháním vytvarují štíhlé nožky.

Pokud máte podobné trápení, mohu vás uklidnit: běháním a cvičením ještě nohy NIKDY NIKOMU neztloustly (myšleno neobalily se větší vrstvou tuku).

Pravdou je, že běháním nohy mohou zesílit (obzvlášť při silových trénincích) – zvětší se objem svalové hmoty. Pokud k tomu máte nastavený špatně jídelníček a nespalujete tuky, pak musíte počítat s tím, že stehna (a někdy ani lýtka) do úzkých kalhot nenasoukáte.

Obecně se dá říct, že problémy se stehny a boky mají hlavně lidé s postavou hrušky (většinou ženy)– užší ramena, poměrně úzký pas, oblé boky a silnější stehna a lýtka. Tuk se ukládá od pasu dolů a bohužel má tendenci se majitele/lky urputně držet.


Malou útěchou může hruškám být fakt, že tuk v této oblasti není pro zdraví tak nebezpečný jako ten v oblasti břicha
. Jenže ten pocit „ať dělám, co dělám, stejně centimetry neubývají“ člověka demotivuje a má chuť se na všechno vykašlat.

Neházejte ale flintu do obilí. Jen to chce začít dělat pár věcí jinak a výsledky se dostaví.

Hlavně nepřestávejte běhat. Běhání je skvělý pomocník. Jen je třeba dodržovat několik zásad.

SEDMIČKA PRAVIDEL PRO HUBNUTÍ STEHEN

Zadní

1. Správně sestavený jídelníček  je základ

Štíhlé nohy se stejně jako břišáky „dělají“ v kuchyni. Tady obzvlášť platí, že výsledek je z 80% daný jídlem a jen z 20% cvičením.
Základem je tedy strava přizpůsobená tomu, aby tělo spalovalo efektivně tuk a aby budovalo svalovou hmotu, pokud je jí nedostatek.

Klíčové je dodat tělu dostatek bílkovin, správně načasovat sacharidy a celkově přizpůsobit jídelníček tréninku a celodenním aktivitám.

Pokud si dáte meganálož rychlých cukrů (a může to být i zdravě se tvářící smoothie napěchované ovocem) v době, kdy sedíte a nic neděláte, tělo si uloží nevyužitou energii do tuků. Pokud si stejný drink dáte po tvrdém tréninku, doplníte zásobu glykogenu v těle a pomůžete tělu regenerovat.

Hodně dívek se zaměřuje na kardio, aby maximálně spalovaly tuk. Jenže pokud mají nastavený špatně jídelníček, do tukových zásob si jejich tělo ani nesáhne.

Sportovní výživa není nijak složitá na pochopení – jde o zvládnutí základních znalostí toho, co která potravina obsahuje a dodává tělu (cukry, bílkoviny, tuky..). K tomu trocha orientace v tréninkových zónách, a pak už můžete pro svůj cíl vyžívat zdroje pomalých sacharidů, nebo třeba v pravou chvíli sáhnete po rychlých bílkovinách.

Ve fitkách denně vidím lidi, kteří potí krev několikrát týdně ve snaze zhubnout, ale doslova shazování kil „zazdí“ jídelníčkem. Často není největší problém v počtu kalorií, ale ve špatném načasování jednotlivých makrosložek.

Pokud tedy máte chaos v tom, co kdy jíst, doporučuji nějaký čas věnovat malému sebevzdělání. Znám desítky lidí, kteří zoufale dřou hodiny ve fitku, ale roky nemají výsledky. Jaké je pak jejich překvapení, když zjistí, že stačilo jen jinak poskládat jídelníček.

Pokud chcete opravdu komplexní informace, ne jen zjistit, jak se propočítávají kalorie, doporučuji přímo Kurz sportovní výživy, kde získáte informace, co přesně jíst před tréninkem a po tréninku s ohledem na to, zda chcete hubnout nebo budovat svaly, a zároveň se dozvíte, které doplňky sportovní výživy (ať už ty kupované nebo přírodní) opravdu fungují a které nemá význam pořizovat.

Zadní

Někdo má výmluvy, naši studenti mají výsledky

Přestaň se ptát ostatních: „Tak co mám vlastně jíst?“ Nauč se sestavit si jídelníček na míru. Zjisti, jak efektivně hubnout, jak nabrat svalovou hmotu i zvýšit výkon.

Skoncuj jednou provždy s otázkami ohledně výživy. Přihlaš se na Kurz (nejen) sportovní výživy a získej všechny potřebné znalosti, které potřebuješ na své cestě za vysněnou postavou.! 

Více o kurzu, akční nabídce i reference našich studentů najdete zde: Kurz sportovní výživy.

CERTIFIKOVANÝ KURZ (NEJEN) SPORTOVNÍ VÝŽIVY

Přečtěte si také:

Desatero hubnutí břicha po čtyřicítce

Odolávající tuk na hýždích a stehnech – mýty, fakta a nejlepší strategie

7 KOMENTÁŘE

  1. Moc zajímavý článek nabytý informacema. K těm nohám bych přidala i zadek, ale nenašla jsem cviky. Tak jsem hledala a kdyby někdo chtěl i na zadek tak já cvičím podle těchto a též mi pomáhají a vyhovují, že to mohu cvičit doma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno