Compressport Trail Running Under Control Short – vymáčkne z vás to nejlepší

0

Vítek Otevřel získal, díky svým výborným výsledkům, pevné místo v české skyrunningové reprezentaci. Klíčovým závodem, který odstartoval jeho zájem pro běhání v horách a tím i jeho běžeckou kariéru se stal Lysacup, v němž v roce 2016 získal celkové vítězství.

Osobní zkušenosti

Vybírat můžete ze dvou barevných kombinací – černé a červené. Správnou velikost šortek vyberete dle obvodu vašeho stehna, v mém případě to byla velikost T2 (51-56 cm).

Kompresní oblečení při běhu často nepoužívám, když už tak hlavně k regeneraci. Během testování jsem šortky oblékal často a docela si je oblíbil. Největší problém mi dělalo se do šortek navléknout, což ale běžcům, kteří běhají v kompresním oblečení, žádný problém dělat nebude. Materiál šortek je velice příjemný na dotek. Černá barevná varianta, která je jedinou možností, jsem se obával, aby na přímém slunci nedocházelo k přehřívání. Obavy byly zbytečné a v horkém počasí jsem měl pocit, že materiál spíše chladil, což je velmi příjemné.

Šortky tělo dokonale obepnou a při běhu zůstanou přesně tam, kde si je obléknete. Překvapil mne vysoký pas, který sahá až k pupku. O stahování pasu se nemusíte starat, stahování je provedeno opravdu širokým elastickým materiálem, který se tělu přizpůsobí, ale nikde netlačí ani neobtěžuje. Efektivní je zakončení pasu v přední části, které vytváří malou kapsičku. Jedinou nevýhodu takto vysokého pasu, kterou jsem pocítil, byla ve chvíli, kdy jsem si potřeboval odskočit. Po obou bocích šortek jsou kapsy na drobnosti nebo energetickou svačinku. Všechny kapsičky jsou z přizpůsobivé síťoviny, takže není se třeba obávat, že by došlo k vytřepání obsahu.

Síla komprese je příjemná a nijak nevadila. Dovedu si představit, že bych v šortkách odběhl i 100km závody. Příjemné bylo pogumování přední strany stehen, to by mělo zamezit sjíždění rukou až ke kolenu během příkřejších výstupů, pokud samozřejmě nejste zastánci holí. Zde musím říci, že toto pogumování fungovalo jen do určité chvíle, když ze mne tekl pot a ruce jsem měl jednu velkou louži, nepomohl ani pogumovaný povrch a ruce po šortkách klouzaly i přesto dolů. Zakončení nohavic je vytvořeno širším materiálem a neškrtí

.

Na závěr

Šortky výborně sednou a i po několika desítkách kilometrech nikde netlačí a nesjíždějí. Spousta kapsiček postačí pro uložení dostatečné dávky energie na delší trénink nebo toho nejnutnějšího na kratší či střední horský závod (rozuměj do maratonské vzdálenosti).

Zaujalo mě:

• Výška šortek, respektive pasu až na břicho.
• Spousta kapsiček – celkem čtyři.
• Příjemný materiál.

Tester: Vír Otevřel

Údaje výrobce:

Materiál: Main: 70 % Polyamid, 30 % Elastan.
Insert: 80 % Polyamid, 20 % Elastan.
Barevné varianty: černá
Dostupné velikosti: dle obvodu stehna T1 (45-51 cm), T2 (51-56 cm), T3 (56-62 cm) a T4 (62-67 cm)
Výbava:
komprese
lehký a prodyšný materiál
pogumovaná stehna
čtyři kapsičky
Infocena: 2900 Kč
Dodává: Temposport
Více info na www.temposport.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!