Chcete vydržet to, co mašina Pavel Paloncý? Zkuste Edgar Power!

7

Co je Edgar Power a jak funguje? Funguje. A dost dobře. Tím jsem řekl to nejpodstatnější a mohl bych skončit. Jenže to byste se pak nedozvěděli jak jej používat, abyste z něj vymáčkli co nejvíce.

Co je a co není Edgar.

I když se jedná o prášek, který se rozpustí ve vodě a má tak tekutou podobu, je to především potravina. Jídlo, ze kterého získáte energii. Hodně energie, kterou máte dlouhodobě k dispozici. V principu je to především směs sacharidů s takovým složením, že se z něj rovnoměrně a dlouhodobě uvolňuje energie. To dlouhodobě a rovnoměrně je důležité – není to tedy ani klasický sacharidový nápoj, ani gel, který v sobě obsahuje rychlé cukry, které rychle nastoupí, ale také je za pár minut spotřebujete a pak jste zase ve stejné situaci.

Tady vidím největší výhodu – vyrovnanost. Odpadá klasický ostrý nástup u gelů, kdy se vám rozkolísá hladina cukrů v krvi a pak musíte ládovat jeden za druhým (a jste jako na houpačce). Také to není žádný nakopávač – stimulant na bázi taurinu či kofeinu, který nakopne k tomu, abyste použili energii ze zásob, které nemáte.

 

 

 

 

 

 

 

 

Já sám vydržím na jednu porci Edgara běžet intervaly nebo závodit cca 160 minut. Takhle to funguje u mě, u menších/lehčích závodníků je to ještě déle. Když jsem zmínil, že edgar je především jídlo, je třeba krom něj mít i pití. Jako všechny sacharidy, i edgar potřebuje ke svému strávení i dostatek vody a je tak nutné přijímat i další tekutiny (ideálně ionťák).


Pro každého jinak a pokaždé stejně

Přesně takhle funguje – jedná se o paradox, ale jen zdánlivý. Každý má trochu jiný metabolismus a reaguje na Edgar jinak. Je tak třeba to vyzkoušet v tréninku a naučit se s ním pracovat. Já třeba vím, že když si dám celou porci edgar (což je optimální) musím tak udělat cca 40-50 minut před startem. Po 160 min zátěže už jej popíjím postupně. A porce mi vydrží na dalších zhruba 160 min. Znám ale lidi, kteří jsou schopni vypít porci 10 min před závodem, a funguje jim to výborně. A tady se dostáváme k tomu paradoxu – každý má trochu jiný metabolismus a reaguje na Edgara jinak. Můžete si být ale jisti, že na něj bude váš žaludek reagovat pokaždé stejně.


Tohle bych označil za velkou výhodu – naprostou předvídatelnost. Jedna z posledních věcí, kterou chcete při závodě řešit je strachovat se, co budete jíst a co to s vámi provede. S Edgarem vím, že mám stravu vyřešenou a můžu se soustředit na samotný výkon. Což někdy zahrnuje technické pasáže, navigaci, boj se spánkovou deprivací nebo počasím.
Když říkám, že se na edgar mohu spolehnout v každé situaci, tak myslím skutečně v každé. Edgar už mi pomohl v různých podmínkách – v horku, v džungli, v poušti, po 80 hodinách závodu s minimem spánku (cca 2 hodiny), ve výšce nad 5000 m.n.m. a dokonce i v Rusku.

V Edgarovi nejsou jen sacharidy, jsou tam v malém množství ještě další látky (např. syrovátkový protein či MCT tuky), ale jejich cíl je stejný – postupně vám dodat dostatek energie. Díky jejich přítomnosti ještě o trochu více pošetříte své zásoby glykogenu ve svalech a vydržíte se sacharidy déle. Navzdory nejrůznějším módním výstřelkům ve sportovní výživě, pořád platí, že od určité intenzity výše se bez sacharidů neobejdete. A to vůbec nemluvím o mozku, který žádné jiné palivo než sacharidy nezpracuje.

Sečteno podtrženo – Edgar vám především dodá dostatek energie, jak pro vaše svaly, také pro hlavu. Bude vám ji dodávat dlouhodobě a postupně a naprosto předvídatelně. V závodě či při těžkém tréninku se můžete spolehnout, že se bude chovat přesně tak, jak jste zvyklí. Máte tak o starost méně a můžete se soustředit na vlastní výkon, taktiku a podobně.

A nezapomeňte, že při zadání kódu PALONCY10 při objednávce dostanete zajímavou slevu!

Připravili jsme si pro Vás ve spolupráci s EDGAR POWER krásnou SOUTĚŽ o dvě balení.

Stačí jednoduché. Napište nám pod tento článek, nebo FB post odpověď na otázku: jak Edgar Power funguje a olajkujte jejich FB stránkuHlasovat můžete až do konce května. Poté vylosujeme dva výherce.

7 KOMENTÁŘE

  1. Pouzivam uz cele jaro a jedna davka mi vydrzela i na 5h trenink v horách, bez jineho doplneni sacharidu.Zatim jediny doplnek s kterym jsem opravdu spokojeny.

  2. Funguje podla mna fajn presne ako uvádzajú inteligentna energia. Pri dlhšom závode ešte len vyskúšam ale 2h+ fungoval dobre 🙂

  3. Vyvážená směs sacharidů a dalších látek, která dodává energii pro tělo a mozek. Za mě vyzkoušeno na několika kratších i delších závodech a maximální spokojenost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!