Poprvé v Česku – noční sprint na skokanský můstek

0

V srpnu přinese Benzina do Česka nový koncept běžeckého závodu, noční sprint na skokanský můstek.

Letos se laťka závodu Red Bull 400, kterého je Benzina partnerem, posouvá ještě dál a běžci zažijí unikátní výběh za tmy a umělého osvětlení. Skokanský můstek K120 v Harrachově se jich nemůže dočkat již počtvrté. Noční sprint s fantastickou atmosférou temných Krkonoš si mohou zájemci vyzkoušet už 11. srpna.

“Vždy se snažíme hledat nové cesty a jít až na hranu možného, protože věříme, že jen tímto způsobem lze dosáhnout pozitivních změn nejen v práci, ale i v osobním životě. Pro nadšené sportovce jsme proto vymysleli noční sprint a nemůžeme se dočkat, až se s nimi potkáme na startu v Harrachově,” říká Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu Benziny.

Pro závodníky, muže i ženy, jsou připraveny dva rozběhy s limitovaným počtem míst. Zájemci by proto neměli váhat a zaregistrovat se na https://registrace.redbull.cz/400/. Za startovné platí jednotlivci 400 Kč, dvoučlenné smíšené týmy pak 600 Kč. Závod se uskuteční v pátek 11. srpna mezi 20. a 23. hodinou.

4 zajímavosti o nočním sprintu

Noční sprint do skokanského můstku nezažijete nikde jinde, pouze v Česku. Další závody seriálu Red Bull 400 se uskuteční ve Slovinsku, Finsku nebo v sousedním Rakousku.

37stupňové stoupání dělá z nočního sprintu jeden z nejtěžších závodů na světě. A to dokonce i v rámci celého seriálu Red Bull 400.

Noční sprint se poběží v areálu skokanských můstků na Čertově hoře. Můstek byl společně s mamutím sourozencem postaven v letech 1978 až 1983. V současné době se hovoří o projektu opravy “mamuta”. Příští ročník by se tak mohl konat právě tam.

Kritický bod pro běžce začíná na hranici 180 metrů, kde se můstek začíná prudce zvedat. Celková délka běhu je 400 metrů.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!