Golden Trail National Series vyvrcholí v Tatrách za účasti světové špičky. Můžete být u toho!

0

Od roku 2019, kdy se uskutečnil první ročník, si tato prestižní série horských běhů získala mnoho fanoušků a pozornost celé běžecké komunity. Každý rok přinesla něco nového a nevšedního a hned několik zajímavých změn čeká na účastníky a běžce i v roce 2024. Atraktivní seriál horských běhů Golden Trail National Series pro Českou republiku, Slovensko a Polsko tím bude ještě zajímavější a větším lákadlem, než v minulých letech.
Tou největší novinkou je obohacení série o polský závod Tatra Skymarathon, který se stává rovněž národním finálovým závodem a svede na svůj start v horském resortu Zakopane běžeckou špičku nejen z České republiky, Polska a Slovenska.

Závod je totiž rovněž zařazen do světové série Golden Trail World Series a dá se očekávat, že o cenné body bude v Tatrách bojovat široká světová elita. A to už stojí za to udělat si výlet do Tater… Tím nejvetším lákadlem pro elitní běžce z České republiky, Slovenska a Polska bude kromě zajímavých cen a finančních odměn za umístění v jednotlivých závodech seriálu opět pozvánka v podobě tzv. GOLDEN TICKETu na Grand Final, kde se utkají s těmi nejlepšími běžci z ostatních sérií GTNS, které se konají po celém světě a v rlzných regionech.

Na tomto velkém finále se pak budou moci poměřit také s těmi nejlepšími horskými běžci světa, kteří zde budou bojovat o korunu krále a královny prestižní světové série. Místo a závod, kde se toto všechno uskuteční je stále ještě zahaleno tajemstvím.

Více informací zde

Golden Ticket a s ním all-incluse pozvání na Grand Final si odnesou dva nejlepší muži a dvě nejlepší ženy absolutního pořadí dle bodového rankingu (pravidla a systém bodování naleznete na www.goldentrailseries.com), přičemž tyto běžce doplní ještě nejlepší muž a žena v kategorii U23 tedy do 23 let. Šance ochutnat atmosféru velké akce se tak naskýtá i nadějným mladým běžcům.

KALENDÁŘ GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES CZE/SVK/POL 2024

Letošní série se sestává z celkem 5 závodů, z nichž 4 jsou závody kvalifikačními a poslední – Tatra Skymarathon závodem finálovým. Pro zařazení do absolutního pořadí se běžci musejí zúčastnit a bodovat ve dvou závodech kvalifikační části a poté se postavit na start finálového závodu.

• 28.4.2024 SALOMON DRAGON TRAILS (SVK)
• 25.5.2024 SALOMON VALAŠSKÝ HRB (CZE)
• 19.7.2024 GOLDEN MOUNTAINS TRAIL (POL)
• 10.8.2024 SALOMON JESENICKÝ MARATON (CZE)
• 17.8.2024 TATRA SYKMARATHON (POL)

Více informací zde

Všechny závody jsou však určeny nejen eletním běžcům, ale také široké běžecké veřejnosti a hobby běžcům, jejichž primárním cílem nebude sbírat body a bojovat o podium, ale mohou si užít skvělou atmosféru velké a výborně připravené sportovní akce v horách. Již tradičně je na všech závodech připraven program pro celé rodiny a běžci si mohou vybrat z několika různých tras a distancí.

SVĚTOVÁ SÉRIE GOLDEN TRAIL WORLD SERIES ZAMÍŘÍ NOVĚ I DO ASIE

Také světovou sérii čekají zajímavé novinky. Ale nemusíte se bát, že by třeba mohla být ochuzena o ikonické závody jako je Zegama či Sierre-Zinal… Naopak, běžci i fanoušci se mohou těšit na dva nové závody v Japonsku a Číně. Co je stále obestřeno tajemstvím je místo a závod, kde se uskuteční velké finále – Grand Final, kam zamíří i ti nejlepší běžci ze všech národních sérií. Počkejme si tedy a nechme se připravit. Zcela jistě to bude opět neopakovatelné a dramatické běžecké dobrodružtví, stejně jako v minulém roce.
Všechny závody světové série budou přenášeny živě na YouTube a FB a vybrané závody rovněž na platformě Eurosport. Máte tak skvělou možnost, sledovat souboje těch nejlepších běžců „live“. A bude se na co dívat – vždyť se kromě slávy poběží také o celkem 300.000 EUR pro ty nejlepší!

Více informací zde

KALENDÁŘ GOLDEN TRAIL WORLD SERIES 2024

• 20.4.2024 KOBE TRAIL (JAP)
• 27.4.2024 FOUR SISTERS MOUNTAIN TRAIL (CHN)
• 26.5.2024 ZEGAMA AIZKORRI (ESP)
• 30.6.2024 MARTAHON DU MONT BLANC (FRA)
• 10.8.2024 SIERRE-ZINAL (SUI)
• 17.8.2024 TATRA SKYMARATHON (POL)
• 14.9.2024 HEADLANDS (USA)
• 22.9.2024 MAMMOTH 26K (USA)
• 17.10.2024 GRAND FINAL

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno