Seriál Mizuno Prague Park Race má za sebou první dva závody!

0

Minulý a předminulý víkend proběhly první dva ze tří závodů už zavedené série běhů po Praze a okolí – Mizuno Prague Park Race. Počtvrté se shodně běželo jak v Průhonickém parku, tak v Divoké Šárce. Zatímco druhý závod se konal v původním termínu, na proběhnutí se Průhonickým parkem si museli závodníci kvůli epidemii koronaviru dva měsíce počkat, to ale nebránilo tomu, aby závod byl téměř vyprodán.

Určitě si přečtěte nejprve náš velký rozhovor s Romanem Skalským o celé sérii.

Více o Mizuno Prague Park Race

Oba závody spojovalo příjemné zázemí, tratě vedoucí krásnou přírodou, ale bohužel i nepříjemný déšť a rozbahnělá podložka. Závodníkům to ale moc nevadilo – na oba závody se jich vydalo téměř osm stovek! Navíc do náročného terénu mohli vyrážet v půjčených tréninkových, ale i závodních botách od generálního partnera závodu.

V Průhonicích ovládli přední místa závodníci z Mizuno teamu – nejrychlejší byl Jáchym Kovář, který pak v traťovém rekordu ovládl i kratší trasu v Divoké Šárce. Delší trasu v Šárce pak vyhrál Borek Požár (Mizuno team) před známým Skyrunnerem Tomášem Macečkem (Buff/Salamon team).

Neskutečný výkon předvedla celkově třetí a v novém traťovém rekordu reprezentantka v bězích do vrchu Tereza Hrochová (AK Škoda Plzeň). V Průhonickém parku byla z žen nejrychlejší další česká reprezentantka Pavla Schorná (Mizuno team).

Na podzim pořadatelé z Prague Park Race chystají druhý ročník Mattoni FreeRun Konopiště (10.10.) – zájemci by neměli váhat s přihláškou, protože nejlevnější startovné pořídí pouze do konce června. Seriál Mizuno Prague Park Race pak tradičně uzavře pátý ročník závodu v Prokopském údolí (24.10.)

5.9.2020 nás přenese závod do Janských Lázní na Mizuno (Černá Hora SkyRace 30 km / 1800+, nebo SkyRun 12 km / 700+)

Registruj se!

Jelikož jsme oba závodili hodně v horách, nedalo nám to a připravili jsme závod, který bychom sami rádi u nás běželi a který nám v nabídce závodů chyběl. Super zázemí, náročná trať, daleké výhledy, krásná příroda. Dostaneme běžce i do míst, kam se běžně nepodívají. Trasa splňuje parametry SkyRace, takže pro mnoho lidí to po jejím zdolání může být odrazový můstek pro závodění v cizině.

10. 10. 2020 nás Mizuno série zavede do parku na Konopišti (trasy 14 a 8 km)

Registruj se!

Tento závod je loňská novinka a zapadá nám do konceptu parkových běhů – terénem, přírodou a přesto dobře dostupné. Trasa vede i kolem zámku a růžovou zahradou, dále podél rybníka s parádními výhledy. Je také rychlá, i když pár kopečků se na ní najde.

Poslední závod série se koná 24.10.2020 v Prokopském údolí (trasy 14 a 8 km)

Registruj se!

“Prokopák” byl náš první závod, tam to vše začalo. Trasa je hodně trailová a opět úžasnou přírodou – jste kousek od centra Prahy a přitom běžíte podél skal hlubokým údolím nebo naopak nad srázy s úžasnými výhledy. Krásné loučení s podzimní sezónou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno