Pořadatelé běhů opět oceněni

0

Tradičním místem výročního setkání pořadatelů běhů se zástupci Českého atletického svazu a členy Zlatého klubu českých vytrvalců se stává Střelecký ostrov. S impozantním výhledem na Prahu ze zdejšího restaurantu se také pro rok 2023 vyhlašovalo ve čtyřech kategoriích: závody, akce, seriály a festival.

Prostory v centru Prahy kousek od Národního divadla (v minulých letech kavárna, letos restaurace o patro výš) byly opět kulisou každoročního vyhlášení největších běžeckých podniků v uplynulém roce u nás. Předávání se zhostili zástupci Českého atletického svazu v čele s předsedou Liborem Varhaníkem a ředitelkou Karolínou Farskou spolu se členy Zlatého klubu českých vytrvalců. Vzácnými běžeckými hosty byli Petra Kamínková, Monika Deverová, Jiří Sýkora a Ivan Uvizl.

Předseda ČAS Libor Varhaník při slavnostním podvečeru uvedl: „Rád bych, abychom spolu s pořadateli i nadále vytvářili jednu velkou běžeckou rodinu pod křídly Českého atletického svazu. A když se podívám na téměř jarní počasí venku, tak věřím, že nás čeká rekordní rok.“

Obvyklým kritériem výběru oceňovaných je počet účastníků starších 15 let. Podle něj jsou jedničkami v jednotlivých kategoriích pořadatelé stejní jako před rokem. Mezi TOP běžeckými seriály je to RunCzech běžecká liga, mezi „akcemi“ Velká Kunratická, mezi „závody“ Vltava Run a v nejnovější kategorii je to i potřetí T-Mobile Olympijský běh. Letošním nováčkem mezi 16 vyhlašovanými je štafetový závod Run Labe Run.

Termínovka jde do tisku | Ve finiši je také příprava Termínovka Českého běhu 2024. Obsahuje přes 1500 závodů a její tištěná podoba bude jako již tradičně k dispozici čtenářům magazínu Run a pak také volně na některých akcích. Jejich kompletní přehled, stejně jako další doplněné propozice najdete na www.ceskybeh.cz.

Výsledky kategorií

TOP BĚŽECKÝ FESTIVAL

Více závodů v jeden den na různých místech. Tuto kategorii má od zavedení v roce 2021 „předplacenou“ T-Mobile Olympijský běh, který v tradičním červnovém termínu rozběhává tisíce běžců po celé republice.
1. (1.) T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

TOP BĚŽECKÝ SERIÁL

Více závodů během roku, to je kategorie seriálů. Hegemonem je RunCzech, který již hlásí vyprodaný letošní pražský půlmaraton. Na druhou příčku se vyšvihli pořadatelé z Event Media, kteří stojí mj. za Night Runy či Winter Runy. Tím se posunuly o místo níže ČEZ RunTour a Běhej Lesy. Mezi elitní pěticí zůstává pražská Vaše liga.
1. (1.) RUNCZECH BĚŽECKÁ LIGA
2. (4.) EVENT MEDIA
3. (2.) ČEZ RUNTOUR
4. (3.) BĚHEJ LESY
5. (5.) VAŠE LIGA

TOP BĚŽECKÁ AKCE

V kategorii, která zahrnuje více závodů v jeden den na jednom místě, je na špici populární kros Velká Kunratická. Silniční legenda Běchovice–Praha se sem po zavedení štafety přesunula ze sekce závodů a rovnou na druhé místo, čímž o pozici klesla běžecká multiakce v Třeboni. V top 5 zůstávají podniky v Hradci Králové i Praze–Klánovicích.
1. (1.) VELKÁ KUNRATICKÁ
2. (2./závod) ČESKÁ SPOŘITELNA BĚCHOVICE–PRAHA
3. (2.) COMPRESSPORT TŘEBOŇSKÝ PŮL / MARATON / 10 KM
4. (4.) OLFINCAR HRADECKÝ PŮLMARATON
5. (5.) KLÁNOVICKÝ 1/2 MARATON
TOP BĚŽECKÝ ZÁVOD | Mezi jednorázovými závody (případně vybranými tratěmi v rámci akce) dlouhodobě vládne štafetový Vltava Run, mladší kolega Run Labe Run se nově vyšvihl na třetí místo. O pozici výše na druhou se posunul Vokolo Priglu.
1. (1.) VLTAVA RUN
2. (3.) VOKOLO PRIGLU
3. (-) RUN LABE RUN
4. (4.) PALESTRA KBELSKÁ 10 (10 km jednotlivci)
5. (3./akce) PARDUBICKÝ VINAŘSKÝ PŮLMARATON (půlmaratonský závod)

Poznámky

  • Celkem těchto 16 pořadatelů rozběhalo v roce 2023 více než 95 000 lidí starších 18 let.
  • V ČR se ročně uskuteční celkově okolo 1800 závodů pořádaných více než 300 pořadatelskými týmy. Každý týden se v průměru koná 35 závodů pro veřejnost.
  • Vyhlášení se pravidelně účastní i členové Zlatého klubu českých vytrvalců, který tvoří 24 nejrychlejších vytrvalostních běžců naší historie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!