Desatero Kyle Maynarda pro život bez limitů a bez výmluv

2

Nemít ruce a nohy není hendikep. Největším hendikepem je hledání výmluv, proč něco nejde.

Se začátkem roku většina z nás přemýšlí o nových výzvách.

Nejsou ale moc smělé? Možná se vám hlavou honí myšlenky, že na dosažení vašich snů nejste dost chytří, dost silní, dost talentovaní, chybí vám peníze, nemáte dost volného času, řešíte těžkou životní situaci a máte pocit, že okolnosti jsou proti vám.

Jak překonat podobné obavy a strach?

Možná vám pomohou rady od někoho, kdo mohl strávit živit výmluvami a sebelítostí. Kyle Maynard se mohl vzdát a říct, že život není fér. Přesto si dnes plní své sny na 100% bez výmluv a motivuje tisíce lidí po celém světě. Třeba bude tou správnou inspirací i pro vás.

Neobyčejný život Kyle Maynarda

Narození Kyla bylo pro jeho rodiče šokem. Jeho ruce končily nad lokty a nohy nad koleny. Lékaři rodičům sdělili, že jejich syn nikdy nebude žít plnohodnotný život a bude vyžadovat celoživotní speciální péči. Naštěstí se rodiče Kyla rozhodli, že se ke svému synovi budou chovat tak, jakoby žádný hendikep neměl.

Přestože to pro ně nebylo snadné, nechali syna, aby si vždy našel způsob, jak dělat věci, které dělaly ostatní děti. Otec Kylovi nepřestával opakovat: “Svět se nebude přizpůsobovat tobě. Ty se musíš přizpůsobit tomu, co potřebuješ. Ty musíš najít způsob, jak získat to, co chceš.”

Tak se Kyle postupně naučil uchopit lžíci, psát tužkou, jezdit na kole… Co se ostatní naučili na chvíli, to musel Kyle trénovat roky. Poprvé si Kyle dokázal navléct ponožku ve 14 letech. Trvalo mu to půl hodiny.  Dnes se Kyle zvládne kompletně obléct za jednu minutu.

Ve škole Kyle hrál ragby a na střední škole začal se zápasením. Trvalo mu rok a půl, než vyhrál svůj první zápas. A jak sám říká, každá prohra ho mrzela, pochyboval, ale věděl, že jestli chce jednoho dne vyhrát, nesmí se vzdát.

Dnes Kyle dělá vše, co ostatní – řídí auto, je plně soběstačný, napsal knihu, jezdí po světě a vyzkoušel snad všechny sporty, na které si vzpomenete.

Získal titul nejsilnějšího teenagera GNC’s World’s Strongest Teen, vylezl na Kilimanjaro, zamiloval se do jiu-jitsu a dokonce si vyzkoušet zápasy MMA (mixed martial arts). V současné době se kromě sportu věnuje motivaci ostatních, jezdí po světě a jeho příběh inspiruje miliony lidí.

Z Kyla vyrostl muž, který si dokáže plnit své sny. Bez výmluv.

Kyle Maynard a jeho desatero

1. Nezapomínejte na to, jak mocná je ta věc, kterou máte mezi ušima. Soustřeďte se na to, co je dobré a pozitivní. Pokud svou mysl zaměříte na to, co je špatně, zavalíte se výmluvami a postavíte se do role oběti. Pak ztratíte pohled na příležitosti a potenciál, který máte.

2. Je velká svoboda v rozhodnutí žít prostě život s tím, co máte k dispozici, v podmínkách, které vás obklopují.

3. Vymažte ze svého slovníku „CO KDYŽ“ a definujte svou hodnotu.

4. Najděte smysl svého života. Pokud víte PROČ, najdete cestu JAK.

5. Pokud víte, že jste na správné cestě, vykašlete se na lidi, kteří říkají, že je něco nemožné, že něco nejde. Vymažte všechna omezení a limity, které jste si zavedli do života, případně která jste si nechali do života vnutit druhými.

6. Nepodlehněte pohodlnosti. Úspěch nečeká v komfortní zóně. Je fajn pocit být mezi lidmi, které něčím převyšujete. Pokud se ale obklopíte úspěšnými lidmi, kteří jsou v něčem lepší než vy, budete se posouvat dál. Není to jen o tom, že se od těch nejlepších učíte jejich dovednosti, ale máte i možnost sledovat, jak je nastavena jejich mysl.

7. Jiu-jitsu jsem propadl, protože mě učí být přítomný. Jsou to chvíle, kdy všechno zmizí. Moje mysl se ztiší. To je na sportu, který milujete úžasné. Ten klid a umění být přítomní potom můžete přenést i do zbytku svého života.

8. Obavy, pochybnosti a strach máme všichni. Ale strach si v sobě vytváříme sami. A my sami ho také dokážeme i zničit.

9. Je důležité si uvědomit, že pokud máme velké cíle, vždy to bude těžké. Budete muset stokrát selhat, než se k úspěchu propracujete. Každá překážka má ale na naší cestě smysl a záleží jen na našem postoji, jestli ji překonáme. Pamatujte, že některé věci nejsou o výhrách, jsou o získání zkušeností. O tom, abyste se dozvěděli něco nového o sobě.

10. My všichni máme moc ovlivnit životy druhých. Děláme každodenní rozhodnutí, jestli budeme růst, učit se a naše životy budou vzkvétat, nebo se rozhodneme jenom být oběti okolností. Věřím, že kdokoli může dosáhnout svých snů. Bez ohledu na cokoli. Vždy jsem věřil, že je důležité žít život bez výmluv. V životě bez výmluv neexistují limity.

Zdroj: kyle-maynard.com/

www.facebook.com/kylemaynard.fanpage/?fref=ts

www.inspirenation.com

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!