3 Vrcholy Šumavou už za dva týdny!

0

Druhý ročník etapového závodu v běhu do vrchu odstartuje v pátek 8.7. z areálu vimperské firmy Rohde & Schwarz. Na závodníky budou ve třech dnech čekat tři etapy na populární šumavské vrcholy. Není přitom nutné absolvovat celý triptych, je možné se také přihlásit k jednotlivým etapám.

Ta první vede z Vimperka na Boubín a měří 10 kilometrů.

Druhá z volarského náměstí na Bobík je kratší (7km) ale strmější.

Na a ta třetí nedělní z prachatické Poštovní ulice na Libín je sice dlouhá jen 4,5km ale má nejdrsnější profil a více než 450 nastoupaných metrů.

Nápad běžecké „Tour de France“ loni pořadatelé poprvé představili veřejnosti, na startu nechyběla známá běžecká jména jako Bláha, Csirik nebo Brlica, ale především desítky nadšenců amatérů si rychle závod oblíbily. Jedinečnou atmosféru závodu nedávají jen pořadatelská města, ale také úchvatná příroda a nabídka doprovodných akcí pro rodiny závodníků i širokou veřejnost.

I v letošním roce si pořadatelé připravili doprovodný program. Na Libíně v neděli dopoledne proběhnou běžecké závody pro děti a poté odpoledne vystoupí se svou přednáškou horolezec Radek Jaroš v Poštovní ulici. Zde také proběhne vyhlášení vítězů a celý etapový závod zakončí živá hudba a dobré pití a jídlo od místních podnikatelů.

Zájemci o aktivní pohyb mohou již na webu www.3vrcholy.cz studovat mapky tratí, časový rozpis nebo se rovnou online přihlásit. Ten, kdo by si nevěřil na všechny tři etapy, tak se může zúčastnit i je jedné nebo dvou etap. Přihlášky jsou možné také na místě před startem každé etapy.

Za projektem 3 Vrcholy Šumavy stojí na jedné straně pořadatelé triatlonů XTERRA. Skupina okolo Michala Pilouška od roku 2002 uspořádala v ČR více než 150 triatlonů a běhů. Na druhé straně pak vimperští pořadatelé kulturních akcí Šimona Blaschka, kteří mají na kontě mimo jiné akce jako Summer Punk Party Volyně nebo Vimperský Majáles. Právě spojení špičkového sportovního a kulturního zážitku by mělo být největším lákadlem pro Vás závodníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!