Velké finále a boj o Golden Ticket Salomon Salomon Jesenický maraton je tady!

0

GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES CZE/SVK/POL se blíží ke svému vrcholu a čeká nás velké finále v Jeseníkách – SALOMON JESENICKÝ MARATON, legenda mezi českými horskými běhy. Budeš u toho s námi? Poběžíš legendu?

V sobotu 20.8.2022 se na krásném jesenickém hřebeni odehraje velký a očekávaný běžecký svátek – SALOMON JESENICKÝ MARATON. Jeden z nejnáročnějších horských běhů u nás nabídne velmi zajímavý příběh, zápletku i rozuzlení – ti nejlepší horští běžci z Čech, Slovenska a Polska budou mezi sebou bojovat o „all-inclusive“ pozvánky na podzimní velké finále GOLDEN TRAIL SERIES, které se uskuteční na portugalském ostrově Madeira v rámci závodů Madeira Ocean & Trails (26. – 30.10.2022).

Registrace zde

Na tento nevšední zážitek, který svede na jednu startovní čáru nejlepší běžce světa, se mohou těšit první tři ženy a muži v cíli Salomon Jesenického maratonu, kteří se kvalifikovali z některého z předchozích závodů česko-slovensko-polské série. Na Madeiře na ně bude čekat nesmírně těžké běžecké dobrodružství v podobě pěti etap v extrémně náročných podmínkách tohoto krásného portugalského ostrova.

Můžeme se však těšit především na neopakovatelnou atmosféru, kterou na Salomon Jesenickém maratonu každoročně vytvářejí stovky nadšených hobby běžců, kteří si i letos nenechají tento běžecký svátek ujít. Na všechny běžce čeká v hlavním maratonském závodě velmi náročná, ale také velmi krásná trať, vedoucí z velké části po jesenickém hřebeni, přes vrchol Pradědu a Petrovi či Ztracené kameny, aby běžci finišovali do cíle na Skřítku.

Registrace zde

Dokonale tak prověří fyzickou kondici a připravenost všech běžců, kteří nastoupají přes 1.800 výškových metrů a budou se muset poprat s náročnými a technickými pasážemi a seběhy.Kdo bude letos patřit mezi favority na cenné kovy? V ženském startovním poli bude velmi zajímavé sledovat souboj velkých favoritek na celkové vítězství – nejen v závodě samotném, ale i v rámci boje o účast ve velkém finále na Madeiře.

Největší favoritkou maratonské trati je polská běžkyně Paulina Tracz (POL/Buff-The North Face), nedávná vítězka prestižního Tatra Skymarathonu a medailistka z letošního mistrovství Polska v horských bězích. Bronislava Chrappa (SVK/Scarpa running team) čtvrtá žena absolutně v loňském ročníku „Jeseničáku“ se letos blýskla druhým místem v závodě Salomon Dragon Trails v Bratislavě.

Nic zadarmo si ale určitě nedají další favoritky na TOP3. Polská běžkyně Elzbieta Kowalewska (POL/EDI Team Zgorzelec) o svých kvalitách přesvědčila na závodě Golden Mountains Trails v Polsku, kde zvítězila před nestárnoucí Petrou Pastorovou (CZE/Seitl Ostrava), která trať Jesenického maratonu dobře zná a v minulosti zde již stála na stupních nejvyšších. Ve skvělé formě tento rok běhá taky Zuzka Ožanová, která spolu s mladou reprezentantkou ve skyrunningu Barborou Markovou jistě také myslí na cenné kovy. A nesmíme zapomenout na Ladu Štalzerovou či Jaroslavu Ježkovou. Letošní ženské startovní pole bude neobvykle kvalitně zastoupené.

Registrace zde

Neméně zajímavé však bude sledovat boje o příčky nejvyšší mezi muži. Mezi největší favority se řadí Andrzej Witek (POL/Dynafit), který zvítězil v polském Golden Mountain Trails a blýskl se sedmým místem na legendárním Marathon du Mont Blanc. Nic zadarmu mu však zcela jistě nebude chtít darovat Tomáš Křivohlávek (CZE/Salomon-Suunto), který poběží na domácí trati a bude tak mít velkou motivaci v boji o vítězství. Florian Pyszel (POL/Piekielni Warszawa) překvapil druhým místem na Golden Mountains Trail a spolu s bronzovým ze stejného závodu Jirkou Petrem (CZE/Salomon-Suunto) rozšíří pole největších favoritů. Kvalitní výkony můžeme tradičně očekávat od Tarase Ivaniuty (SVK/RestartniSa.sk) a Jana Zemaníka (CZE/Salomon-Suunto).

„Je skvělé vidět tak kvalitní sestavu běžkyň a běžců na startu českých horských závodů. Salomon Jesenický maraton patří dlouhodobě mezi ty nejkvalitnější a nejkrásnější, proto také pravidelně láká stovky nadšených běžců všech kategorií. Golden Trail National Series se snaží tyto závody, zařazené do série, obohatit o další rozměr v podobě opravdu nevšední odměny pro ty nejlepší. All-inclusive pozvánka do finále světové série pro tři nejlepší ženy a muže je v našich poměrech něco zcela nevšedního a navíc to dává závodům další rozměr a příběh a stává se inspirací pro mnoho dalších běžců. Snažíme se tím posouvat závody směrem k evropskému standardu a nabídnout tak všem běžcům, nejen těm elitním, skutečně silný sportovní zážitek“, říká koordinátor česko-slovensko-polské Golden Trail National Series Jirka Petr.

Ti, kteří si netroufají na trať maratonu si mohou zvolit kratší, půlmaratonskou trať, kde na ně bude čekat 21 kilometrů z Červenohorského sedla na Skřítek se 730 výškovými metry.
BĚŽÍŠ LEGENDU!? Neváhej a využij poslední možnosti registrace on-line zde.

V zázemí závodu na Skřítku bude pro všechny zájemce připraveno testování nových trailových modelů obuvi Salomon a rovněž prodejní stan RUNSPORT.cz, kde budou moci účastníci a zájemci moci využít zajímavých slevových nabídek na nákup zboží Salomon.
Další nabídku kompletního běžeckého vybavení včetně produktů řady GOLDEN TRAIL SERIES nalezneš zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno