Běžci Benzina týmu vyrážejí do Harrachova. Do skokanského můstku se rozběhnou naplno

0

Většina lidí leží v létě u bazénu a užívá si zaslouženého odpočinku. Vyvolená dvanáctka Benzina týmu však místo toho vybíhá tisíce schodů a dře na vyvrcholení projektu Rozběhni to naplno, které se kvapem blíží. Už třináctého srpna totiž do skokanského můstku v Harrachově vyběhnou davy sportovců, mezi nimiž nebudou chybět ani vítězové šesti kvalifikačních závodů, které připravila Benzina.

Jako první o účast v Benzina týmu bojovali běžci v Praze, kde na ně čekala překážka v podobě Letenských schodů. Z vítězství se mezi muži radoval Honza Havlena, v ženské kategorii zvládla závod nejrychleji Simona Ljapinová. „Zúčastnit se extrémního závodu jsem původně nechtěla. Měla jsem na něj jet pouze jako doprovod. Pak jsem si ale uvědomila, že je to dobrý způsob, jak se udržet přes léto ve formě. Závod se proto stal mým cílem a jdu do toho naplno,“ říká Ljapinová.

Praha Benzina tým

Po první kvalifikaci v hlavním městě se o další účastnická místa v Benzina týmu závodilo v Hradci Králové. Na běžce zde čekalo pokoření Bílé Věže, kde se nejvíce dařilo Jitce Romančákové a Pavlovi Hrdinovi. „Závodím v bězích do vrchu a v silničních bězích okolo deseti kilometrů. Vyzkoušel jsem i běhy do schodů a extrémní překážkové běhy, kde se mi výsledkově daří a několik jsem jich v silné konkurenci vyhrál. V Benzina týmu jsem proto, abych měl větší motivaci pro trénink a mohl se poměřit se světovou elitou v závodě Red Bull 400 a taky ji trochu potrápit,“ prozrazuje svůj cíl Hrdina.

O zbylá účastnická místa v týmu se porvali závodníci v Brně, Olomouci, Plzni a Liberci. Brněnskou Starou radnici zdolali nejrychleji Michaela Koblížková a Roman Tóth, v Olomouci zvítězili Lenka Jančuková a  Roman Saitz. Na vrchol vysokoškolských kolejí Harcov v Liberci se nejrychleji dostali Karolína Strnadová a Miroslav Borovský.

Benzina_RB400_3

Z plzeňské dominanty se do týmu pro extrémní harrachovské závody nominovali Tereza Schejbalová a Tomáš Bystřický. „Kvalifikaci na Red Bull 400 mi doporučil kamarád a jsem mu za to vděčný. Bez něj bych nejspíš v této partě nebyl. Snažím se co nejvíce trénovat a přidávat si zátěž, abych tento tým a hlavně sebe nezklamal. Mám rád výzvy a tohle je zatím ta největší,“ říká vítěz liberecké kvalifikace.

Benzina_RB400_1

Vybraná dvanáctka se nyní nachází v závěrečné přípravě, se kterou jim pomáhá sportovní kouč a frontman skupiny Skyline Jakub Bína. Právě Bína konzultuje se členy týmu jednotlivé tréninky a rozdělí sportovce podle výkonnosti do závodu jednotlivců a štafet. „Zaměřujeme se na tréninky s vysokou intenzitou, aby si každý závodník okusil laktát, byl schopen tuto zátěž snášet a nemohla ho při samotném závodě překvapit. Samozřejmě, každý se připravuje trochu jinak podle zacílení, protože je jiný trénink pro štafetu a jiný pro celý kopec,“ vysvětluje plán přípravy Bína.

Benzina_RB400_2

Průběh příprav Benzina týmu můžete sledovat na http://www.rozbehnitonaplno.cz/ a sociálních sítích.

Benzina_RB400_5

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!