Posedla na globální scéně s novým reklamním spotem

0

Česká cyklistická značka Posedla uvedla loni na trh světově první 3D tištěné cyklistické sedlo vyrobené kompletně na míru. Unikátní sedlo s názvem „Joyseat“ si již koupili zákazníci na 20 trzích v Evropě, Severní Americe, Austrálii i Asii. Pro rok 2023 se oceňovaná firma, do které investoval i král 3D tisku Josef Průša, netají ambicemi akcelerovat růst a nadále pronikat na globální scénu. K tomu jí má pomoct nový reklamní spot, který natočili s produkční společnosti Boogiefilms.

Určitě si dejte nejprvé náš velký článek (rozhovor)!

Jen otisk pozadí jezdce a několik jízdních parametrů potřebuje česká technologická firma Posedla k tomu, aby vyrobila zákazníkovi sedlo na míru. Dva roky vyvíjeli program, díky kterému teď umí z těchto dat vyrábět personalizovaná sedla na průmyslové 3D tiskárně. Zákazníci vše objednají z pohodlí domova. Struktura sedla Joyseat, která je přihlášena k patentu, umožňuje vyrobit různou tvrdost jednotlivých částí sedla přesně podle potřeb a sedacích kostí každého cyklisty.

„Dokázali jsme změnit zaběhlý model sériové výroby sedel. Naplno využíváme předností průmyslového 3D tisku a technologie Multi Jet Fusion. Žene nás vpřed pozitivní zpětná vazba od zákazníků, kteří oceňují komfort a fakt, že konečně dostávají sedlo opravdu na míru,“ vysvětluje spoluzakladatel Posedla Martin Řípa. Sedlo vyrobené kompletně v Česku vyjde na dvanáct tisíc korun. Na trhu je od loňského května a zatím si jej objednalo několik set jezdců a jezdkyň z 20 zemí světa. A to vesměs díky „word of mouth“ o revolučním produktu. Zhruba 70 % zákazníků je z tuzemska.

photo: Lukas Neasi

Požitek z jízdy chtějí Posedla přinášet profesionálům i rekreačním jezdcům. Téma radosti se promítá i do nového reklamního spotu, který má firmě pomoci dále růst na zahraničních trzích. „Pocházíme ze severních Čech, sedla tady vyrábíme. Lokálnost je pro nás důležitá, ve spotu proto uvidíte krásy Českého Švýcarska. Při natáčení jsme si ale odskočili i pod Grossglockner v Rakousku,“ popisuje druhý ze zakladatelů firmy Jiří Dužár. V klipu se objeví i další lokální cyklistické značky, česká kola Repete a oblečení od slovenského Isadore.

photo: Lukas Neasi

Klip pro Posedla vytvořila pražská produkce Boogiefilms, která točila reklamu třeba pro Pilsner Urquell nebo Škoda Auto. Režie a střihu se ujal autor oceňovaných dokumentárních outdoorových filmů Martin Smékal, kamery Aleš Svoboda. „Je pro nás vždy potěšením pracovat pro české značky, které navíc drží krok s dobou v rámci technologií i designu,“ dodává exekutivní producent Boogiefilms Jan Hrubec.

Posedla se také stali oficiálním dodavatelem L’Etape Czech Republic by Tour de France, kde si amatérští cyklisté užijí atmosféru legendárního závodu, nebo partnerem slovenského kontinentálního cyklistického týmu RRK Pierre Baguette Benzinol, jehož sportovním ředitelem je Juraj Sagan. Z profesionálních cyklistů jezdí na Joyseat například Dan Turek z týmu ATT Investments, testuje jej i Petr Kelemen ze švýcarského týmu Tudor a další zahraniční jezdci. Kromě sedel a cyklistické kosmetiky se firma plánuje do budoucna zaměřit i na další kontaktní body cyklistů. První testovací jezdci si už vyzkoušeli prototyp gripů na řídítka, které budou na trhu v nejbližších měsících.

O Posedla:

Firmu Posedla založili dva kamarádi, vášniví cyklisté ze severu Čech Martin Řípa a Jiří Dužár, kteří řešili vlastní problém komfortu cyklistického sedla. Za Posedla získali ocenění nejlepší startup Ústeckého kraje za rok 2021 a TOP inovátoři v ČR za rok 2022. Do výběru nejlepších cyklistických komponentů roku 2022 je zařadil prestižní americký magazín Bike Rumor, objevili se i v sekci Tech of the Week britského Road.cc. Nápad se zalíbil také králi 3D tisku Josefu Průšovi, který Posedla pozval do svého akcelerátoru PrusaLab a následně do firmy investoval 15 milionů korun za dvacetiprocentní podíl. Sídlo firmy Posedla a výroba se nachází ve Varnsdorfu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!