Pardubický vinařský půlmaraton se běží už tuto sobotu!

V již tradičním jarním termínu, v sobotu 14. dubna 2018 se uskuteční další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu. Stejně tak, jako roky předchozí museli pořadatelé změnit části tratě závodu z důvodu staveb na dopravních komunikacích ve městě. Tradiční však zůstává bohatý sportovní, kulturní a společenský program v centru Pardubic i jeho okrajových částech. Tradiční jsou i pořadatelé tohoto závodu a to vinař Oldřich Bujnoch a Sportovní klub KPA Pardubice. Celé sportovní akce se v loňském roce zúčastnilo více než 3500 sportovců.

Slavnostní zahájení celého dne proběhne v 9,20 hodin u Východočeského divadla. V prostoru u Východočeského divadla budou po té odstartovány i všechny jednotlivé závody, kvůli změně trati půlmaratonu tentokrát v opačném směru, než roky předchozí. První vyběhnou na trať dlouhou 1600 metrů účastníci Lidového běhu Vaňka Vaňhy se společností RETIA a to v 9,40 hodin, jehož se zúčastní početné kolektivy základních škol z řad školní mládeže, rodičů a dalších příchozích běžců. Cíl tohoto závodu, jako cíl všech ostatních závodů bude na Pernštýnském náměstí, kde všichni účastníci obdrží medaili a budou oceněny nejpočetnější školní kolektivy.

V dalším pořadí proběhnou dva netradiční závody a to v 10,30 hodin start Mistrovského závodu Handbike, tělesně postižených sportovců, již na tradiční trati půlmaratonu a v 10,40 hodin za nimi vyjedou účastníci Pohárového závodu koloběžek. Po skončení těchto dvou závodů bude ve 12,45 hodin odstartován běžecký závod KIEKERT desítky, po trati jednoho kola půlmaratonu, již za účasti kvalitních běžců, ale i sportující veřejnosti.

Hlavní závod, tedy Pardubický vinařský půlmaraton, na trati dlouhé 21,1 km, bude odstartován ve 13 hodin a to již po osmé za sebou, jako Mistrovství České republiky mužů a žen v půlmaratonu. Samozřejmě kromě nejlepších českých běžců a běžkyň se závodu zúčastní celá řada zahraničních běžců, především z Keni, jejichž závodníci patří mezi tradiční účastníky a jak muži, tak ženy se stávají tradičními vítězi toho mezinárodního závodu. Nejpočetnější masou běžců a běžkyň, pak budou výkonnostní běžci, ale i ti, pro něž je vytrvalostní běh jen zálibou. Pořadatelé i letos očekávají více než tisíc účastníků v tomto závodě.

Jak již bylo zmíněno i v letošním roce se trasa půlmaratonu opět musela změnit. Start i toho hlavního závodu bude tentokrát u Východočeského divadla. Běžci od startu vyběhnou:

1 okruh: náměstí Republiky, Sukova třída, Masarykovo náměstí, tř. Míru, Smetanovo náměstí, ul. Jáhnova, ul. Bubeníkova, ul. Štrosova, ul. Dašická, Schwarzovo nám., ul. Kotkova, Pospíšilovo nám, ul. Sezemická, ul. Bezdíčkova ul. Husova, ul. Mezi Mosty, ul. Labská, U Stadionu, Sukovova třída, Hradecká ul., ul. Studentská, Kunětická, ul. K Rozvodně, ul. K Cihelně, ul. Studentská, Hradecká, Masarykovo náměstí, třída Míru, nám. Republiky.

2 okruh: náměstí Republiky, Smetanovo náměstí, ul. Jáhnova, ul. Bubeníkova,ul. Štrosova, ul. Dašická, Schwarzovo nám., ul. Kotkova, Pospíšilovo nám, ul. Sezemická, ul. Bezdíčkova, ul. Husova, ul. Mezi Mosty, ul. Labská, U Stadionu, Sukova třída,Hradecká ul., ul. Studentská, Kunětická, ul. K Rozvodně, ul. K Cihelně, ul. Studentská, Hradecká, Masarykovo náměstí, třída Míru, Pernštýnské náměstí

Na Pernštýnském náměstí bude po celý den připraven bohatý kulturní a společenský program a bude zde prováděno vyhlašování výsledků všech závodů. Celého sportovního dne se zúčastní, jako hosté, řada známých bývalých i současných sportovců a umělců a pro všechny přítomné bude připraveno bohaté občerstvení.

Celý sportovní program bude samozřejmě vyžadovat značné dopravní omezení v částech města kudy povede trasa závodu. To se bude týkat, jak provozu soukromých vozidel, tak především úpravy spojů Městské hromadné dopravy. Občané budou včas o těchto omezeních informováni a veškerá omezení budou značena dopravními značkami. Bezpečnost bude zajišťovat Dopravní policie, Městská policie a samozřejmě i pořadatelé. Omezení budou platná od 7 hodin do 16 hodin v centru Pardubic a od 9 hodin do 16 hodin po celé trase závodu, sídliště Cihelna bude uzavřeno od 10,30 hodin do 16,00 hodin. Pořadatelé věří, že všichni občané města Pardubic, jichž se omezení dotknou toto pochopí a budou je respektovat.

Na uvedenou sportovní akci Vás všechny, buď jako sportovce nebo návštěvníky, co nejsrdečněji zvou pořadatelé. Oldřich Bujnoch a Sportovní klub KPA Pardubice.

Připravili jsme si pro Vás ve spolupráci s Pardubickým vinařským půlmaratonem SOUTĚŽ o jedno startovné.

Stačí jednoduché. Olajkujte jejich FB stránku a napište nám pod tento článek, nebo FB post odpověď na otázku: kdo vyhrál minulý rok v mužské a ženské kategorii a jakým časem. Hlasovat můžete až do čtvrtka tohoto týdne. Poté vylosujeme jednoho výherce.

 


Posted

in

by

Tags:

Comments

2 komentáře: „Pardubický vinařský půlmaraton se běží už tuto sobotu!“

 1. Zbyněk avatar
  Zbyněk

  Vyhráli Vít Pavlišta s časem 1:07:31 a Petra Kamínková s časem 1:18:00.
  S pozdravem, Blatský

 2. Jan Šlégl avatar

  Výherci z loňského roku
  Kymaiyo Hillary K.M. – 01:03:39
  Barsosio Stellah J. – 01:12:39

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *