Challenge Prague není pouze jeden triatlon v srdci Evropy!

FORD CHALLENGEPRAGUE odstartuje 28.7.2018 již svůj druhý ročník. Dorazte i vy do Prahy – hlavního města České Republiky. Praha je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst na světě. Určitě stojí za to poznat ji osobně. Projděte se historickým centrem a zastavte se na Staroměstském náměstí u orloje. Užije si odpočinku v jedné z mnoha pražských kaváren nebo ochutnejte vyhlášené české pivo. Prohlédněte si největší hradní komplex světa – Pražský hrad a projděte se po Karlově mostě. Celá rodina si pak může užít návštěvu pražské ZOO – jedné z nejlepších zoologických zahrad v Evropě. Svojí účast už potvrdil loňský vítěž profi kategorie Pieter Heemeryck a dalším zvučným jménem je bezpochyby i triatlonista klubu Vanamanu Kladno Tomáš Řenč (letošní mistr Rakouska na dlouhé distanci 3,8-180-42).

FORD CHALLENGEPRAGUE startuje v roce 2018 svým druhým ročníkem pod hlavičkou CHALLENGEFAMILY, která čítá na 40 závodů ve 28 zemích světa. Cílem série je poskytovat ten nejlepší servis a jedinečný zážitek všem účastníkům.

V rámci triatlonového svátku je připravena pestrá porce závodů – víkend otevře v pátek na Střeleckém ostrově běžecký závod dětí – CHALLENGEJUNIOR.

V sobotu 28.7. bude na programu hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE (1.9 km, kolo – 90 km, běh – 21.1 km), v jehož rámci čeká na triatlonisty porce 1,8 km plavání kolem Střeleckého ostrova, 90 km na kole tzn. dva cyklistické okruhy směrem na Vrané nad Vltavou a závěrečný běh na 21,1 km, který povede podél obou břehů Vltavy přes Janáčkovo a Rašínovo nábřeží. Během závodu tak triatlonisté budou míjet významná turistická místa jakými jsou Národní divadlo, Vyšehrad či Tančící dům. Závodu se můžete také účastnit v tříčlenné štafěte –  CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY.

„Trať byla stanovena tak, aby přilákala nejen profesionální triatlety a jejich rodiny, ale také návštěvníky Prahy. Triatlonisté si tudíž mohou užít závod v centru historického města a zakusit výjimečnou atmosféru, kdy je do cíle požene dav fanoušků,“ říká ředitel závodu Tomáš Vrzák.

Zároveň je připraven závod s názvem CHALLENGETRY-ATHLON. Je to závod ideální pro ty, kteří si ještě netroufají na dlouhý triatlon, ale rádi by si triatlon vyzkoušeli. Závodit se bude na trasách desetkrát kratších, než dlouhý triatlon. (0.38 km, kolo – 18 km, běh – 4.2 km). Závod je tak podle toho i schválně pojmenovaný – „TRY“ (zkusit/vykoušet), protože triatlon si může vyzkoušet opravdu každý!

5 DŮVODŮ, PROČ ZE ZÚČASTNIT FORD CHALLENGEPRAGUE

 • Jedinečný zážitek z triatlonového závodu, který se odehrává skutečně přímo v historickém centru hlavního města České republiky
 • Trasa v kulisách největšího hradního komplexu na světě – Pražského hradu, Karlova mostu nebo Národního divadla
 • Vyžití nejen pro účastníky ale i pro celou rodinu – závod pro děti a zkrácený závod hlavního závodu
 • Tisíce nadšených fanoušků podél trasy
 • Umístění akce v centru České Republiky umožňuje snadné plánování výletů do okolí Prahy

V rámci podpory ČTA a rozvoje triatlonu FORD CHALLENGEPRAGUE dokonce nabízí všem, kdo mají, nebo si do závodu pořídí licenci ČTA, slevu na startovném ve výši 20€ (jak na Middle, tak na Try-athlon) – link zde.

CHALLENGEPRAGUE MIDDLE

Plavání – 1 okruh ve Vltavě. Start i cíl plavecké části je na Střeleckém ostrově.


Kolo – 2 okruhy cyklistické části zavedou účastníky ven z centra města směrem na Vrané nad Vltavou a zpět. Trasa je z velké části rovinatá.


Běh – 4 okruhy běžecké části vedou podél obou břehů Vltavy přes Rašínovo nábřeží, náplavku, Palackého most a Janáčkovo nábřeží. Povrch trasy je jak dlážděný, tak asfaltový.

Plaveš, běháš nebo jezdíš na kole? Tak zkus přijmou novou výzvu a přijď si zkusit TRY-ATHLON!  Zvládnout CHALLENGETRY-ATHLON může každý a zažije tak jedinečnou atmosféru mezinárodního závodu.

CHALLENGETRY-ATHLON

Plavání – 1 zkrácený okruh ve Vltavě. Start i cíl plavecké části je na Střeleckém ostrově. (Na plavání potřebuješ plavecké brýle, plavky a zimomřivci určitě ocení i neopren. Ploutve nech doma!)


Kolo – 2 okruhy cyklistické části zavedou účastníky ven z centra města směrem po Janáčkově nábřeží, Strakonické ulici a zpět. Trasa je zcela rovinatá. (Na cyklistickou část můžeš mít jakékoliv trekingové, horské nebo silniční kolo. Ale pozor, na elektrokole ne!)

Běh – 1 okruh běžecké části vede podél obou břehů Vltavy přes Rašínovo nábřeží, náplavku, Palackého most a Janáčkovo nábřeží. Povrch trasy je jak dlážděný, tak asfaltový. (A běh ten je jasný – stačí ti běžecké boty.)

Všichni účastníci FORD CHALLENGEPRAGUE si užijí trasu v kulisách Pražského hradu, Karlova mostu, Národního divadla nebo Vyšehradu. Zažijí neopakovatelnou atmosféru mezinárodního triatlonového závodu v centru hlavního města.

Vyzpovídali jsme Petra Soukupa – fyzioterapeuta triatlonového trenéra a špičkového triatlonistu (náš nedávný rozhovor s ním zde). Tento rok se stal vicemistr světa na dlouhém triatlonu na Havaji časem 9:05:04 a tento rok bral na FORD CHALLENGEPRAGUE celkové osmé místo časem 4:04:35.0.

Co se ti Petře na FORD CHALLENGE PRAGUE líbilo?

Je to největší domácí závod v triatlonu. Sešlo se tu téměř kompletní závodní pole našich triatletů (profesionálů i amatérů). V případě problémů přesně víte na koho se obrátit, což je na zahraničním závodě, kde jste poprvé složitější. Osobně se cítím lépe v takto známém prostředí a závod si tak mohu více užít. Běh na „Náplavce“ mě prostě baví a je to pecka.

Jak sis užil plavání ve Vltavě?

Nejsem moc silný plavec a v této disciplíně většinou spíše bojuji o život. Zde jsem však na své poměry zaplaval kvalitně a svýkonem byl spokojen. Bohužel jsem vzávěru zazmatkoval u posledních bojek, kdy jsem si nebyl jist, po které ruce je mám obeplavat. Moje chyba, musím lépe nastudovat trať. Voda studená, špinavá, ale okruh okolo Střelečského ostrova má své kouzlo a trať je dobře vymyšlená.

90km kola…

Letos se jel poprvé jiný okruh než v předešlých ročnících a byla to vhodná změna. Dva okruhy po 45km ve tvaru písmene T. Trať není naštěstí technická, takže se dá valit. V nějakém tom kopečku můžete změnit aero pozici a alespoň na chvíli protáhnout tělo.
Oproti plavání jsem se svým cyklistickým výkonem nemohl být spokojen. Neudržel jsem silnou skupinku s Honzou Wainerem, Michalem Daňkem, Ondřejem Kubou, atd. Nicméně to byl alespoň důležitý stimul do tréninku na vrchol sezóny.

…a běh se spoustou turistů a fanoušků okolo trati?

Běžecká část je pro mě osobně tou nejoblíbenější z celého závodu. Mám rád běžecké tratě rozdělené do několika menších okruhů, v teple a s velkým množstvím fanoušků podél trati. To vše Praha poskytuje. Po cyklistické části jsem měl relativně velkou ztrátu na konkurenty, takže jsem na nic nečekal a musel běžet ostře hned od začátku. Tělo naštěstí fungovalo dobře a já zbíhal jednoho borce po druhém. Zhruba 1,5km před cílem jsem se dostal před aktuálně vedoucího amatéra Michala Daňka. Tuto pozici jsem nakonec udržel a předvedl jeden ze svých letošních nejlepších běhů. Za nejrychlejším běžcem dne Pieterem (celkovým vítězem) jsem zaostal pouze o 0,2 vteřiny.

Uvidíme tě na startu i příští rok?

Do konce listopadu chci vytvořit předběžný plán závodů pro rok 2018. Ještě nemohu 100% potvrdit, ale zatím jsem nechyběl ani na jednom z předešlých tři ročníků a budu se snažit tuto tradici neporušit…

Čím bys závodníky na tento závod přilákal?

Střední triatlony jsou mezi veřejností čím dál více populární. Pokud chcete zažít triatlon na nejvyšší úrovni, v českém prostředí, změřit síly se světovou i českou špičkou, na atraktivních tratích, se zajímavou památkovou kulisou a spoustou fanoušků v centru závodu, tak dorazte do Prahy 28.7.2018.

 

CITÁT OD AMBASADORA FORD CHALLENGEPRAGUE – FILIP OSPALÝ

Už jste někdy závodili skutečně v samém srdci historického města? Ne? Tak pak mi dovolte, abych Vás pozval na FORD CHALLENGEPRAGUE . Přijeďte do jednoho z nejhezčích měst na světě a užijte si historickou atmosféru hlavního města Prahy. Zaplavete si ve Vltavě, pojedete na kole po pěkném a rychlém povrchu, poběžíte přímo kolem řeky po náplavkách a nakonec si můžete vychutnat relax na slavnostním ceremoniálu na Střeleckém ostrově. A nezapomeňte s sebou vzít také rodinou – mezitím, co vy se budete nervozní připravovat na závod, rodina může využít nespočetnou nabídku aktivit, které Praha a FORD CHALLENGEPRAGUE nabízí. Těším se na viděnou na konci července v Praze!

Připravili jsme si pro Vás ve spolupráci s FORD CHALLENGEPRAGUE krásnou SOUTĚŽ o dvě startovné a to se slevou 50% na hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE a jedno startovné na závod CHALLENGETRY-ATHLON!

Stačí jednoduché. Napište nám pod tento článek, nebo FB post odpověď na otázku: kdo vyhrál v mužské elitní kategorii „Pro Men“ v roce 2017 a olajkujte FB stránku FORDCHALLENGEPRAGUE. Hlasovat můžete až do konce roku. Poté vylosujeme dva výherce.

 

Comments

10 komentářů: „Challenge Prague není pouze jeden triatlon v srdci Evropy!“

 1. Jan Bláha avatar
  Jan Bláha

  Pieter Heemeryck vítěz

 2. Pátek Miroslav avatar
  Pátek Miroslav

   Pieter Heemeryck

 3. Marek avatar
  Marek

  HEEMERYCK Pieter

 4. Luděk P. avatar
  Luděk P.

  Pieter Heemeryck

 5. Zuzana avatar
  Zuzana

  Pieter Heemeryck

 6. Honza avatar
  Honza

  Pieter Heemeryck

 7. Blanka Dedková avatar
  Blanka Dedková

  Pieter Heemeryck

 8. Eliška avatar
  Eliška

  Pieter Heemeryck!!!

 9. Lukáš avatar
  Lukáš

  Pieter Heemeryck

 10. Honza K. avatar
  Honza K.

  Pieter Heemeryck

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *