Reebok ALL TERRAIN SUPER 3.0 – bota do každého terénu?

1

Boty Reebok All Terrain jsou určené především pro závodníky překážkových běhů. Jak dopadlo testování jejich nejnovější verze?

O botách Reebok All Terrain jsem před nějakým časem uvažoval, ale odradil mě fakt, že jsem od několika lidí v mém okolí slyšel stížnosti na časté potrhání svršku. Nejnovější model má bezešvý svršek s tzv. Ripstop – tkaninou, která má poskytovat vyšší životnost a odolnost. Navíc je bota v nejproblémovějších částech potažená gumou, takže jsem byl na otestování v terénu hodně zvědavý.

První, co vás na botách zaujme je netradiční systém šněrování a samotný jazyk. Tkaničky neprocházejí botou, ale vedou skrz samostatný gumový pás.

Jazyk je přišitý na jednu stranu boty, což ve mně vyvolalo obavy, jestli se do bota nebude na nohu hůř dostávat. Ale nakonec mi to problémy nedělalo.

Samotné šněrování bylo pro mě zklamáním, protože mi přišlo, že tkaničky úplně ideálně neutáhnu tak, jak bych potřeboval.


Bota je poměrně úzká a je otázka, jestli to nebude problém pro lidi s širší nohou. Na moje užší nohy, i když mám vyšší nárt, sedí tenhle model dobře.

První dojem po vyběhnutí byl, že jsou to neskutečně lehké bačkůrky  – váží pouhých 220g. Rychlé, pohodlné, vzdušné, ale poskytují menší stabilitu v oblasti kotníku (pokud jste zvyklí na pevné terénní boty).

Podrážka se spoustou gripů zajišťuje v terénu dobrou stabilitu, skvěle vás podrží během seběhů a odkaz je dobrý, i když poběžíte po zobahněném terénu. Počítejte ale s tím, že na mokré skále nebo kmenech vám to bude klouzat.

Pokud rádi vyrážíte na outdoorová hřiště nebo zmíněné překážkové závody, tak oceníte řešení, které má bota ve střední části boty – na podrážce Rock Guard a Obstacle Grip, na straně pak Rope Pro  – gumový pruh s malými výstupky, který se táhne na vnitřní straně boty od podrážky směrem ke kotníkům. Ten usnadňuje šplhání po laně nebo přelézání různých překážek.

Přední část boty je zpevněná a krytá gumovým materiálem „Dura-Grip“.


Skvěle je vyřešený odvod vody z boty díky drenážním kanálkům (technologie H2O DRAIN). Po proběhnutí potoka byla voda okamžitě pryč. Nevýhodou kanálků je bohužel to, že se vám do nich často zaseknou malé kamínky nebo větvičky.

Celkově jsem byl testováním mile překvapený. Kromě překážkových závodů jsou to boty, které osobně využiji i při cestování, kde většinou netuším, jak bude terén vypadat.

Pozitiva

 • lehká rychlá bota, pohodlná a univerzální (pokud tedy nehodláte běhat po silnici, kde vám rychle, jako u všech podobných bot, odejdou gripy na podrážce)
 • poměrně dobré tlumení
 • rychle odvádí vodu
 • skvělé boty pro překážkové běhy

Negativa

 • Nešťastně řešené šněrování a jazyk
 • V drenážních kanálcích se drží bordel
 • Malá podpora v oblasti kotníku
 • Myslím si, že svršek boty, přestože je v některých místech zpevněný gumou, bude mít tendenci se trhat v drsnějším terénu (ostré větve, atd.)

Pro ty, kterým se nelíbí šedo-oranžové barevné provedení, je k dispozici ještě černo-šedá varianta – určitě bude vhodnější pro překážkové běhy, kde se brodíte bahnem 🙂

 

1 komentář

 1. Zdravím, osobně jsem tyto boty měl něco přes rok a měl bych dvě negativa, které bych jednoznačně vytknul: 1) na patě se mi při okrajích mírně odlupuje podrážka
  2) nedostatečné tlumení…běžel jsem zrovna po kamení a při jednom z došlapů se mi naštípla nártní kost

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno