RunTour novinky pro rok 2015

0

Registrace na RunTour 2015 už jsou v plném proudu. Pokud jste si tento seriál závodů na 10 a 5 km oblíbili, tak s registrací dlouho neváhejte.

RunTour tradičně začne závodem v jihočeských Českých Budějovicích a putování zakončí na pražské Ladronce. Jednotlivé termíny závodů se ale oproti letošnímu roku dost liší.

Závod v Olomouci se přesune na květen. Termín si prohodil s Plzní. Oba tyto závody se v letošním roce těšily obrovskému zájmu běžců a dlouho před startem byly vyprodány. Ostravskou RunTour, která měla letos svou premiéru, pořadatelé posunuli po dohodě se zástupci města až na září, protože na konci června panovalo ve vítkovických železárnách úmorné vedro a na trať museli vyjet hasičské vozy.

A jak tedy vypadá finální termínovka RunTour 2015?

18. 4. České Budějovice
9. 5. Olomouc
13. 6. Hradec Králové
18. 7. Liberec
22. 8. Brno
12. 9. Ostrava
19. 9. Plzeň
3. 10. Praha

Pořadatelé by zároveň chtěli RunTour zorganizovat ještě v dalším, devátém městě. „Vše je o jednání se zastupiteli vytipovaných měst, rádi bychom seriál o jeden kraj rozšířili,“ přiznává tiskový mluvčí seriálu Richard Valoušek a hned dodává. „Rovněž chceme posunout komfort na dosavadních závodech, takže se v některých městech možná dočkáme změn tras a zázemí.“

Běžecký seriál RunTour nabízí nově kategorii pro smíšené dvojice. Stačí, aby jeden z páru běžel kratší a druhý delší trať. Jejich výsledky se sčítají, ale zároveň oba zůstávají ve výsledcích sami za sebe, mají tak dvojí šanci uspět. Nově se připravuje také kategorie firemních či týmových běhů.

Zvýšení kapacity? Jen na jednotlivých distancích

V letošním roce byla kapacita závodů 1 000 dospělých běžců, ovšem při jejím předčasném zaplnění byl počet běžců na tratích 5 a 10 km nerovnoměrný. „Proto jsme se rozhodli uzavřít pro rok 2015 kapacitu pro jednotlivé distance, nikoliv pro celý závod. Na 5 km se tak bude moci hlásit 550 a na 10 km 700 běžců. Tím zajistíme závodníkům dostatečný komfort v zázemí i na trati,“ vysvětluje Valoušek.

Výše startovného

Ve 4. ročníku seriálu bude stát online registrace běžců na 5 km 400 Kč a na 10 km 500 Kč. Při registraci na místě si účastníci připlatí 100 Kč. Z každého startovného tradičně bude putovat 50 Kč na charitativní účely.

Tento rok putovala z rukou generálního partnera České pojišťovny a zástupců pořadatelské agentury RunTour na konto Nadace Leontinka částka 800 tisíc Kč!  Ještě jednou díky všem běžcům. 

Závody RunTour jsou samozřejmě připravené i pro děti, které mají online registraci zdarma (na místě bude jejich startovné stát 50 Kč) .

Už žádné odevzdávání čipů

Nová technologie tzv. pasivních čipů dovoluje závodníkům si je ponechat zabudované ve startovních číslech. Odpadá tak povinnost odevzdat čip ihned po doběhu závodu.

Moderní běžecká trička Mizuno

Opět o krok dál bychom se měli dostat s technologií výroby funkčních triček. Těch bude opět na každý závod 700 a získá ho prvních 700 registrovaných běžců. A ano, v každém městě bude tričko jinak barevné.

Medaile pro všechny

Že dostane medaili po závodě RunTour každý závodník, který proběhne cílem, to není nic nového. Nová však bude podoba medailí. Již brzy ji zveřejníme, máte se na co těšit.

Stejně jako v minulosti si budou moci všichni závodníci zdarma stáhnout své fotografie ze závodu a získají také pamětní diplom. Vše nově najdou nově na svém webovém účtu.

Novinky i termínovku závodů RunTour 2015 už tedy znáte, teď je čas začít se registrovat. Nezapomeňte, že při registraci do 6 závodů máte další zdarma. Prvních 700 přihlášených do každého závodu má funkční běžecké tričko Mizuno zdarma.

Registrovat se můžete online na novém webu www.runtour.cz.

Startovné můžete koupit i jako dárek vašim blízkým. Cena registrace je stejná jako při běžné online registraci. Po zaplacení dostanete na email dárkový poukaz s unikátním kódem, kterým se obdarovaný na závody pohodlně přihlásí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno