VZS OSTRAVA!!! – Běžecký oddíl Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Ostrava 2017-04-23 07:06:00

  0

  Veřovická desítka  22.4.2017

  Po Bratislavském maratonu jsem cítila v celku dobře a hlavně po zdravotní stránce žádné větší potíže a tak jsem dostala chuť tomu běhání ještě něco dát. Chuť se ještě zvýšila super výletem s klukama na Malé Fatře. Po běžecké menší pauze po maratonu jsem tedy nahlédla do termínovky a protože jsem Veřovice již párkrát běžela,tak jsem něco takového utrousila na na našem „gúglu“.

  No moje příprava na tyto závody byla zajímavá. Jednak těžší pracovní týden, jednak jsem se v pátek na gymnastice nechala strhnout a posilovala s holkama o stošest a po gymnastice ještě šla slavit padesátku od našeho kamaráda . No a už mě znáte,že tancování je můj další koníček, takže do nějakých dvou hodin tancovačka na podpatkách. 
  Ráno jsem to opravdu chtěla vzdát- svalovka jak „bejk“, ale Stoša už byl připraven na bus do Fryčovic a bylo mi to blbé. Tudíž jsme s Honzou vyjeli.
  Ve Veřovicích  se nás sešlo poměrně málo – kolem 80 běžců. Jednak nebylo optimální počasí, jednak v tentýž den bylo těch závodů více – Polanka, Hrádek, Nigt run v Ostravě … 
  Trasu znám a do 4.km se běží mírně z kopce, pak do 9.km mírně do kopce. Snažila jsem se tedy začátek úplně nepřepálit. Po vyběhnutí jsem ale zjistila, že tak jednoduché to nebude. Přední stehna bolela po posilování úplně hrozně a nevyspání udělalo také své. Cítila jsem¨se dost těžkopádně.
  V hlavě jsem si pořád říkala, že to mám jako těžký trénink. Nakonec jsem doběhla v čase 46:12 a hlavou mi problesklo, že zase tak hrozné to nebylo. 
  Stoša válel perfektně – jeho čas byl 38:30 a k 3.místu v kategorii ho dělily jen sekundy. 
  Žen bylo přeci jen méně a mě to stačilo na celkové  5.místo v ženách  a 3.místo v kategorii.
  Organizace super, dobré zázemí v sokolovně a po závodě výborný gulášek. No a  ještě tombola, ve které Stoša vyhrál termosku, což se mu prý hodí na Kavkaz.  
  Doufám,že přibudou další články a třeba Eva nebo Ruda nebo Ulča by mohli ještě napsat o Bratislavě.