Memoriál Josefa Podmolíka 2016

0

Akce se konala v místě Otrokovice – Baťov. Nemám ponětí o úplných výsledcích, ale co vím, je to, že vyhrál muž z Keni. Z té země byli nakonec 3 chlapi, a skoro stejný počet v kategorii žen. Ale abych pravdu řekl, závod jsem si užíval. Moje stanovené tempo na každý ze 7 okruhů po 3013,6 m na 17:08 za 1 kolo vydrželo tak do 3.kola. Pak už jsem jenom dbal na to, abych moc neztrácel, což se ne až tak dobře podařilo. Průměr na 1 kolo byl vypočítán na čas 1:59:56 v cíli. Realita byla ovšem jiná. Po asi 2 kolech jsem měl ještě slušnou šanci to zaběhnout kolem 1:55, ale chybička se vloudila, přihlásilo se o slovo trávení. Pak to bylo v pohodě, dařilo se mi místy i zrychlovat, ale nechtěl jsem nic přehánět. Co na tom, že mě několik běžců z čela předběhlo i 2x, kašlu na to! Těšilo mě i to, že mě, a i jiné, povzbuzoval na trati vítěz dnešního maratonu a půl, Petr Vabroušek z Malenovic, jemu velký dík !!! Počasí bylo velmi očekávané, ze začátku se to dalo, ale asi po hodině od startu, cca kolem 14h, začal pofukovat celkem nepříjemný vítr. Ti, kdo v Otrokovicích dnes běželi ten závod, ví, o čem je řeč.
    A závěrem:  Jaroslav Máčala, člen MK Seitl Ostrava, čas na trati půlmaratonu, 2:09:32,
    133. absolutně v rámci půlmaratonu, a 58. v kategorii do 39 let. Na startu půlmaratonu bylo 180 odvážlivců.