3/8T příprava na Maraton v Košicích

  0
  Klepu to tam, jak jen čas dovolí a konečně jsem našel časové okno, které mi vyhovuje a nemusím se nikomu a ničemu přizpůsobovat. Ranní vstávání mi problém nedělá, tak proč několik tréninků neodběhat před prací. Budíček na 4:20 je tak akorát, jen je tomu třeba uzpůsobit délku spánku, takže nejpozději v deset večer chrním. Ranním výběhům se věnuji pouze v případě, že mě čeká klusání, rychlejší tréninky pořád bouchám odpoledne a k večeru, na to po ránu nemám buňky ani energii. 
  Tento týden jsem měl opět dva tréninky kvality, v kterých jsem měl pro změnu pouze úseky, v pondělí kroužím na školním 200m oválu pyramidu 400-600-800-1000-800-600-400 a to ještě jde. Nasadil jsem tempo (3:30/km), které se nelíbilo opět levému kotníku, a tak jsem zvolnil(3:45/km), abych to bez bolesti doběhl. 
  Trochu se děsím, co bude ve středu, kdy mám v plánu 6x200m a 6x400m, rozbíhám se na stovkách, které jsou bez náznaku bolesti a i zbytek tréninku odběhám v pohodě a když doma kouknu na data z hodinek, bylo to ještě rychlejší než jsem měl předepsáno +- 3:25/km , to mě hodně překvapilo a potěšilo. Středou mi bohužel začínají i první potíže se zažíváním a tohoto stavu se hned tak nezbavím. 
  V sobotu mě opět čeká delší štreka, tentokrát se uskromním a jedu autem k přehradě Olešná, okruh měří 4,5km , propočty mi vycházejí na 7 kol a možná něco navíc. Začínám opět volně, kdy tep osciluje mezi 130-140tf a tempo těsně kolem 5:00/km , to je hodně povzbudivé a v úmyslu mám v polovině zrychlit. Jenže už na 10.km letím do lesíka, břicho mě opět „překvapilo“, že si vyberu místo vedle vosího hnízda je už pak pořádný adrenalin, ale jsou situace, kdy nezbývá čas řešit další věci kolem a kolem. Po nucené pauze se rychle vzpamatuji a běží se mi o poznání lehčeji.. akorát na 25.km se situace opakuje a to už chci nějak dokroužit bez přerušení, nedaří se a chůzi-během dorazím k autu a jedu domů. Něco není v pořádku a i když se snažím přijít na to, nevím si rady.
  V neděli regenerační běh je velmi příjemný, necítím žádnou extra únavu a rovnou bych si dal i něco svižnějšího, místo toho volím druhou odpolední fázi a kromě pohodového klusání si dám i běžeckou abecedu. Tím bych tento týden ukončil, kdyby se večer nedostavila zimnice a následně horečka a svalová bolest celého těla. Tady mi přišla nejspíš odpověď na několik posledních dní..
  Mám před sebou klíčový týden, kdy běžím v Ostravě 1/2M, od kterého jsem se chtěl odrazit v plánovaném tempu na maraton, hlavu srovnat a ono to půjde.