VZS OSTRAVA!!! – Běžecký oddíl Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Ostrava 2016-09-14 19:13:00

  0

   Fryštácký dogtrekking – 42,5km, 1435m převýšení – 10.9.2016

  Po vydařeném Jesenickém dogtrekkingovém závodu jsem se rozhodla absolvovat další tyto závody.
  Chtěla jsem ještě v srpnu zvládnout jeden dogtreking- tzv. Valašské Kotáry, ale pro tropická vedra jsem závod v srpnu odřekla a přihlásila jsem se na Fryštácký dogtrekking, resp. dogmaraton konaný 10.9.2016. V mezidobí jsem absolvovala ještě 3 závody (to jen pro info našeho prezidenta ) a to v srpnu 16km v Olbramicích, kde jsem byla první v kategorii , dále běh obourou na Hukvaldech 10km, kde jsem byla třetí v kategorii a 3.9.2016 půlmaraton v Hrabové, kde jsem byla druhá v kategorii.

  Fryštácký dogtrekking je překrásný závod v oblasti Hostýnských vrchů. Start i cíl a výborné celkové zázemí bylo v kempu Držková.  Dorazily jsme v pátek večer, postavily stan a chystaly na závod . V duchu jsem si myslela, že závod bude o něco lehčí než na Šeráku, ale to jsem se mýlila. Kopečky nejsou sice tak vysoké, ale rovinku zde také nenajdete. Navíc opět vedro. Start tentokrát nebyl hromadný a mohlo se startovat v rozmezí od 7:30 do 8:30hod., takže vzhledem k počasí jsem hned po veterinární prohlídce byla na startu mezi prvními.
  Po očuchání s konkurencí jsme v 7:31 vystartovaly .   

     

  Až do 20.km jsme to zvládaly bezvadně . To jsme i ve slušném tempu dorazily na rozhlednu Vartovnu, odkud byly velmi krásné výhledy. Pak byl seběh do Lhoty u Vsetína a já opět lehce bloudila. Špatně jsem seběhly a chvíli hledaly kontrolu ve vesnici.
  Naštěstí zaběhnutí dělalo necelé 2km, což je zatím u mě nejmenší bloudění na dogtrekkingových akcích. ( Kdo čte mé dogtrek. články, tak už ví).
  Z Lhoty se opět stoupalo na hřeben a to jsem už byla na 27.km a slunko rvalo o stošest. Toto byl můj nejhorší úsek, než jsme se dostaly opět na hřeben a hlavně do lesa.
  Do cíle jsme dorazily po 6hodinách, s malým blouděním tedy celkově 44km. Celkově v ženách 4. místo a v kategorii žen nad 35let 1.místo. Bohužel jsem musela v sobotu odjet a tudíž  jsem se tentokrát nezúčastnila nedělního vyhlášení.  Aja to opět zvládla zcela bez problémů a bezvadně.