Výsledkový servis – jaro/léto 2014

0

image

Je to jako přes kopírák (stejně jako loni). Sezóna v plném proudu a závodí se každý víkend. Práce hodně, času málo a nestíháme nic psát. Takže aspoň takhle…

SILVA

image

Vzal bych to postupně od Pošuku, ale Radek Brunner si splnil sen a vyhrál v sobotu Silvu Norticu 103 km a stal se mistrem republiky v ultramaratonu pro rok 2014. Obrovská gratulace, blahopřejeme a jsme na Tebe hrdí!!! Skvěle zaběhl taky Martin Knol, který běžel 100km+ vzdálenost poprvé a umístil se na na mistrovství republiky na dvanáctém místě a to se počítá. Klobouk dolů, kucí! Lída Filipová byla na 90km trati mezi ženami třetí a Lenka Horká si zaběhla osobák na půlmaratonu. A teď trochu zpátky.

Další foto ze Silvy zde.

POŠUK

image

U sousedů v Pošembeří je dobře. Rodinná atmosféra, piknik, dětské závody, známé tváře, myslivci, vzduchovky, točený birell a dobroty od Karamely. Parádní a v tempu docela těžká trať nahoru dolů údolím říčky Šembery okořeněná pověstným výběhem plyňáku. Letos kromě potu a slz došlo konečně i na to bláto. Náš trenér Honza Havlíček vyhrál a nastavil nový traťový rekord, na čtvrté příčce celkem se umístil Jirka Václavík a Michael Dobiáš byl osmý. S Tomášem Luňákem a Martinem Knolem jsme předvedli sílu týmové spolupráce a ve starších mužích jsme doběhli na 5. – 7. místě. Klára Jakešová vyhrála závod mladších žen, Anička Kudrnová byla čtvrtá, Kristýna Hájková šestá a Lenka Horká osmá. Samozřejmě i ostatní běžci SKB se do toho opřeli a dali do toho svoje maximum. Maucta!

Výsledky dětských závodů tu:

PRAŽSKÝ MARATON

S pražským maratonem to bylo podobný jako s půlkou. Moc lidí z klubu se na něj nechystalo, pár lidí dalo přednost závodům venku, někdo nezaběhl limit na MČR a Radek, který se na něj těšil, si na Perunu zvrknul kotník a musel odpočívat. Dobré časy z klubu zaběhl tradičně Jirka Václavík (2:48:14), Jaromír Vicari. (2:58:04) a Ivan Švingr (3:11:53) Stabilní formu potvrdil taky Martin Knol (3:14:32) který tu po dvou půlmaratonech a brdské padesátce v řadě zaběhl docela do pohody limit na Boston. Anička Kudrnová sice Prahu neběžela, ale zaběhla týden předtím pěkný čas ( 3:23:07 ) na maratonu v Salzburgu stejně jako Honza Pipek (3:20:09).

LÍŠANSKÁ SILNIČNÍ SEDMIČKA

image

Malé lokální závody máme rádi. Petra Zárubová a Lenka Horká jdou nahoru a na Líšanské sedmičce obsadily 2. a 6. místo! Blahopřejeme.

JENŠTEJNSKÁ PĚTKA

image

A když jsme u těch “malých” závodů. Láďa Gášek byl koncem května na bedně druhý v závodě Jenštejnská pětka. Také blahopřejeme!

ŠUTR

image

Šutr je srdeční záležitost a podle toho to taky vypadalo. Babická účast vysoká. Kdo neběžel, tak pomáhal, a vedle časomíry jsme měli i vlastní šatnu s dresama a limonádama a padly solidní výkony. Radek Brunner vyhrál s přehledem závod na 72km. Anička Kudrnová byla třetí na trati 54km. Na dvou kolech (36km) byla Kristýna Hájková stříbrná a Martin Knol pátý. Na 18km okruhu chytil Tomáš Luňák bronz, Honza Pipek byl čtvrtý a Lukáš Šebesta pátý. Na té samé trati Klára Jakešová vyhrála závod žen, Lenka Horká byla pátá a Lída Filipová dvanáctá. Díky Michaelovi a Trailpoint crew za super závod.