Tichavská tůňka

0

Ve Frenštátě a v jeho blízkém okolí se koná již několik let seriál závodů pod názvem Frenštátský běžecký pohár. Jeho náplní je sedm závodů od jara do podzimu. Jejích délka se pohybuje mezi 3 a 7km. Trasy jsou různorodé, od klasické silnice po krosy. Startovné je jednotné 50Kč a ceny symbolické pro vítěze kategorií. Vždy nechybí závody dětí, které mají hojnou účast. Po posledním závodě se koná vyhlášení celkového pořadí s oceněním nejlepších.
    Letošním v pořadí čtvrtým závodem byla ve středu Tichavská tůnka, kterou pořádá bývalý výborný vytrvalec Karel Piskoř. Jedná se o dvojokruhový silniční rovinatý běh na 3km. Mezi 41 účastníky nenašel přemožitelé Jonáš Smetana a časem 9:39 o devět sekund porazil Ondřeje Dobiáše. Za třetím Petrem Nohelem jsem jako čtvrtý celkově a první v B doběhl já v čase 10:16. Po sobotním trápení na desítce v Karviné, to tentokrát šlo výborně. Závod v tempu pod 3:30 na km jsem už dlouho neběžel…Dalším závodem poháru bude Velká cena Valašského království v neděli 13.srpna v režií Mirka Prašivky. Start je ve Frenštátě, nedaleko nádraží směrem na Ráztoku.http://atletikafrenstat.czMarek Škapa