SK Babice jaro 2017

Klára Jakešová zahájila novou sezónu velmi slibně – na Zimním půlmaratonu Vaší Ligy zaběhla velmi krásný čas 1:29:14, pokračovala Pečeckou desítkou, kterou dala pouhé 4 s za svým osobním rekordem za 39:50. Ovšem pouhých 14 dní na to její osobák už neodolal. Vaší Ligu si totiž Klára dala za 39:42.
    Tím ovšem pro Kláru sezona teprve začala.

Horský maraton v Trhových Svinech, což je dubnový závod na 32 kilometrů, Klára vyhrála časem 2:54:07. Koncem dubna ještě přidala druhé místo na Pošuku, kde doběhla za Zuzkou Krchovou v čase 1:22:48. Největší úspěch přišel na Pražském maratonu. Klára doběhla za 2:59:38, čímž zaostala za svým osobákem z roku 2012 jen o 9 sekund. Byla zde také nejrychlejší z Babického týmu. Následoval jí Jirka Václavík (3:03:22). Jako třetí „babickej“ doběhl Jaromír Vicari za 3:05:48

Zatím poslední vítězství si Klára připsala tento víkend na Šutru, kde tříkolovou trať zcela ovládla a zvítězila absolutně v čase 4:51:03. Druhý závodník a první muž doběhl téměř o 16 minut za ní! Klára se v červnu chystá na Krakonošovu stovku. Že by se zdejší traťový rekord otřásl v základech?

Zuzka Urbancová si v Bratislavě na maratonu vylepšila osobák na 3:11:19. Výlet na silnici si Zuzka představovala ještě o trochu lépe, tak uvidíme, s čím na tomto pro ni nezvyklém povrchu překvapí příště.

Radek Brunner se potýkal se zraněním, a proto na poslední chvíli zrušil účast na MČR na 100 km. Zde nás reprezentoval pouze Pavel Fenyk. Stovku dal za 12:10:29. Radek si spravil chuť na závodě, který původně kvůli zranění chtěl také odpískat. Na Wings for life získal výkonem 58,9 km druhé místo.

Petr Martinovský si na půlmaratonu Aprílová půlka zlepšil osobák na 1:18:41, no a ten závod tím také vyhrál .

Výkon je o to cennější, že to bylo z plné přípravy na dlouhé štreky. Předtím si Petr zlepšil na Vaší Lize i osobák na desítku na 35:33. Za to se ale trochu mračil, prý tam místo pětky měla být čtyřka. Na Pošuku Petr doběhl jako druhý.

Z Pošuku rovnou zmiňme i 5. místo Dana Rűcka a 8. místo Jaromíra Vicariho. Zatím poslední vítězství si Petr připsal na čtyřech kolech Šutru. 72 kilometrů odběhl za 6:04:43.