RunPORG závodil v sobotu na Silvě i v Budějovicích

0

Tak máme za sebou ULTRAmaratonský víkend v Novohradských horách. Tentokrát mnohé z nás vysoké teploty krutě prověřily.

Silva Nortica Run – Nové Hrady

Fotografie jsou z mého mobilu a také z foťáku ultramaratonce Daniela Orálka, který po vítězství v maratonu fotil většinu závodníků. Poznáte je celkem snadno, ty kvalitní jsou Danovy:-).
    Letos jsme měli poprvé zástupce na 103 km dlouhém ultramaratonu. Extrémní vzdálenost byla ještě okořeněna teplotami kolem 30°C. Tato kombinace byla nakonec smrtící pro dva ze čtyř běžců, kteří předčasně odstoupili,

Michal Matouš – 10:37 !!! – celkově 5. místo z 57 běžců (z toho 23 nedokončili)
    Štefan Kráľ st. – 11:01
    Filip Urban – odstoupil na 80. km (měl za sebou dejvickou otravu “pitnou” vodou)
    Štefan Kráľ – odstoupil na 55. km
    Všem gratuluji k nepochopitelnému výkonu!!!

Podrobné výsledky zde:

Michal Matouš po 103 km

Štefan Kráľ st. v cíli

Radek Brunner – loňský i letošní vítěz

Maraton – 45,5 km (netradiční délka)
    Zde tradičně kralovala Helena, která vyhrála svojí kategorii a celkově skončila mezi ženami na 4. místě (čímž zopakovala loňské umístění). Překvapila mě účast Martina Dvořáka, který ve sborovně tajil, že běhá a že se někam chystá, takže jsem jej náhodou zahlédl až na 20. kmJ.
    Helena Vavrušová – 4:27
    Martin Dvořák – 4:39
    Martin šťastně v cíli prvního maratonu

Helena finišuje

Půlmaraton
    I zde si teploty vybraly svojí daň, v podobě časů, které zůstaly za očekáváním závodníků. Já jsem se zhoršil proti loňsku asi o 12 min a cítil jsem se v cíli hůře než po maratonu.

Michal Arnot – 1:56
    Jana Horáková – 2:07
    Katka Arnotová – 2:13 (3. v kategorii)
    Zuzka Horáková – 2:18

No, a zástupce jsme měli na budějovickém půlmaratonu v sérii Runczech. David Venclík se po delší pauze vrátil k běhání a rozžhavenými ulicemi dokončil v čase 2:11. Gratulace…