Plány do roku 2010

  0

  Jak tak koukám na svůj blog, tak jsem ho začal nějak zanedbávat. Je tu konec ledna a žádný příspěvek o mých plánech, ale tak na plánování není nikdy pozdě 🙂

  V roce 2010 mám v plánu 3 velké (běhací) cíle. Jeden z cílů už jsem se snažil splnit loni. A i když těsně, nepodařilo se. Mám na mysli zaběhnutí 10km pod 40min. Nejblíž jsem byl v červnu, kdy jsem zaběhl Běh olympijského dne za 40:40. První ostrý pokus o překonání 40minutové hranice mám v plánu 6.3. na Kbelské desítce. Když tak ale zpětně koukám kolik jsem toho naběhal v lednu, tak se bojím, že to asi nevyjde. Ale letos to určitě bude 🙂

  Dalším z cílů je zaběhnutí půlmaratonu pod 1:30. Samozřejmě se o překonání pokusím na Pražském půlmaratonu, ale tam tomu moc nevěřím. Předpokládal jsem, že by to mohlo vyjít v Pardubicích, tam se ale bohužel nedostanu. Termín se kryje s talentovými zkouškami příjmaček na FTVS UK (Ano, rozhodl jsem se zkusit dálkově studovat FTVS). Takže budu muset pořádně zabrat na Pražském, nebo v termínovce vydolovat nějaký jiný.

  No a posledním cílem, asi nebude překvapení, že se týká maratonu, je překonání hranice 3:30. Opět nepočítám,že by se mi čas podařilo dosáhnout na Pražském maratonu, letos totiž nepůjdu na jaře žádnou speciální maratonskou přípravu, prioritu má 10km, maraton odběhnu jen tak pro radost. Takže počítám splnění cíle na podzim na Berlínském maratonu. V tu dobu by už měly být cíle 1 a 2 splněny, takže by mohla být i lepší příprava.

  Nejdůležitější pro splnění cílů bude, jak mě bude trápit šlacha u kolene. Začátkem ledna totiž začínala nepříjemně bolet už po pár kilometrech. To je taky jeden z důvodů proč jsem v lednu moc neběhal. Tento týden jsem byl běhy do 10km a ani jednou se neozvala, tak snad doplňkové sporty jako běžky, plavání a posilování srovnaly případné disbalance a už bude pokoj.

  Tento týden jsem si také poprvé vyzkoušel dvoufázový trénink. Začal jsem totiž chodit 2x týdně ráno na plavecké tréninky pořádáné www.eplavani.cz. Je to pěkný záhul hned po ránu, ale příjemně mě překvapilo, že odpoledne jsem v obou dne bez problémů zvládnul lehký běh. Byl jsem i mile překvapen tempem, jsem čekal, že se budu jen tak ploužit. Ale 8km jsem v pohodě zvládnul na tempu 5:20min/km na průměrných 139 tepech. Takže spokojenost.