Ostravský 1/2 maraton

  0

  se mi nelíbil. Když jsem se hlásila, slibovali pořadatelé 1 okruh (pro maraton dva). Přišlo mi, že po BM bude půlka stačit. V roce 2011 jsem běžela celý, tehdy to bylo 7 okruhů v Komenského sadech. Pak se OM přestěhoval do Bělského lesa, taky okruhový, a letos měl být poprvé zase zpátky v centru.

  Ještě že jsem měla rozum. Půlmaraton měl okruhy dva a docela šeredné. Po hlavních cestách , jenom značkama oddělelené od smrdících náklaďáků.. Ještě že jsem nepodlehla počítačovému hrdinství a nepřihlásila se na celý, musela bych to běžet 4x.

  Už ten začátek. Zaparkuj, kde se ti podaří a vystůj si 1/2 hod řadu na registraci. Na konci se dozvíš, jestli vůbec stojíš ve správné řadě.
  A do toho moderátor neustále opakuje, že je to už 53 ročník a jak chtějí být světoví.

  Do prdele, za těch 52 let už nějaké zkušenosti nasbírat mohli. 

  Hurá, stála jsem ve správné řadě. dostávám tašku a tričko. Ještě číslo, volají na mě při odchodu.

  Je tady nějaká šatna? Můžu si někde nechat věci?
  Jo, na Čapkárně.
  Fajn, ale já opravdu nejsem místní a nevím, kde to je (prý asi 1,5 km tímto směrem)
  Hlavně, že si můžu založit účet s 500Kč bonusem.
  Věci si nakonec necháváme v autě, je to blíž.

  Už startujou koloběžky a za chvíli po nich my. První minuta chůze, pak už běžíme.
  Ta trať je opravdu navržená geniálně. Středem cesty, vpravo i vlevo jezdí auta. Fakt bych raději uvítala fandění diváků než troubení náklaďáků.

  Občerstvovačka bude asi někde v půlce okruhu (se značením km se pořadatelé neobtěžovali), tak to mám čtvrtinu za sebou. Klička na mostě, kolem Karoliny k řece a zpátky na náměstí. A znovu.
  V cíli dostanu medaili – pěknou, seberou mi čip a můžu jet domů. Výsledky se snad dozvím na internetu, na vyhlašování a tombolu do večera čekat nebudeme.

  Ale i nějaká zábava by se našla. Třeba sledovat ty otrávené ksichty lidí, mířících strávit sobotu do Nové Karoliny. Uvázli v nehýbající se frontě na vjezd a nemohli to chudáci ani otočit, protože druhá půlka silnice byla zabrána pro běžce. Škoda že mě nenapadlo podívat se na nějakou SPZ, jestli se vůbec někam pohnuli, než jsem oběhla okruh.

  Myslím, že 54.ročník vynechám.