Ohlédnutí za pozdním létem a začátkem podzimu

  0

  Tak jsem tu po delší pauze. Hektičnost začátku školního roku a okolnost, že jsem trávil více času na kole než v běžeckých botách, mě dovedly k zanedbávání aktualizací. Tak tady je pokus o nápravu.

  Přináším základní přehled výsledků, o kterých vím:

  Ladronka 10 km – 3. 10.

  O minulém víkendu reprezentovali RunPORG velmi důstojně Tůmovi. Petr si zaběhl osobák (velmi slušných 44:49), přestože podle svých slov naběhal letos jen několik desítek kilometrů a spíše jezdil na kole. Oktavánka Natálie zvládla desítku na své závodnické premiéře za výborných 52,19 (a obsadila tak 99. místo z 436 běžkyň).

  Běchovice 10 km – 27. 9.

  Na Běchovicích se objevili Honza Bukovský, Ferdinand Polák a Helena Vavrušová. Chlapci zaběhli časy pod 47 minut. Sice jsem od nich zaslechl sebekritická slova, nicméně kdo zná závěrečný „Hrdlořezák“, ví, že se neflákali:-). Smekáme před výkonem Heleny, jejíž čas 44:41 ji vynesl na bednu (druhé místo v kategorii).

  Ústí nad Labem – půlmaraton – 12. 9.

  Plánovanou účast na ústeckém půlmaratonu zdecimovala zranění a nemoci. Nakonec se zúčastnili Arnotovi, Tonda Tesař a tatínek nové sextánky pan Kalina. Tonda to dal za svých poctivých 1:35, já za 1:43 (6 min za osobákem, ale i tak spokojenost), pan Kalina čas dostal při svém prvním závodu pod 2 hodiny (což byla jeho předem stanovená meta). Katku podobně jako v Pardubicích přepadly na posledních dvou kilometrech zažívací potíže. Ještě na 18. kilometru šla na čas 1:55, ale nakonec se přehoupla těsně nad 2 hodiny.

  Večerní desítka v rámci Runczech – 5. 9.

  Na pražské večerní desítce si utrhl nečekaný osobní rekord Adam Řehák. Běžel bez jakýchkoli ambicí na slušný čas a v průběhu závodu zjistil, že drží bez potíží tempo, na které obvykle nemá. Nakonec se jen těsně nedostal pod 44 min.

  Lipno – 23. 8.

  Na konci srpna vyrazili někteří běžci na náročný půlmaraton na Lipno. Čekala je mimořádně náročná trať s 1000 m převýšením. Helena Vavrušová tuto trať zvládla za skvělých 2:12, což byl 2. nejlepší čas v kategorii a 10. mezi ženami celkově. Tonda a Eva Tesařovi běželi spolu a v cíli byli za velmi solidních 2:28.

  Výškový profil