Mezinárodní maraton míru Košice

0

Letošní Mezinárodní maraton míru, který se konal v neděli, 2. 10., mi sedl rozhodně lépe, než Runfest týden předtím, alespoň co se přímo běžecké stránky závodu týče. Vlastně jsem byl rozběhaný ještě z ostravského závodu, takže při samotném běhu jsem se cítil nadmíru dobře, i když únava byla v pozdější fázi závodu znát.
    Na startu bylo poměrně teplo, asi 15-17;C, kolem poledne šla teplota přes 20, ale jinak pohoda. Již před 18. km mě předbíhal v tu dobu vedoucí David Kemboi Kiyeng z Keni, který také nakonec vyhrál.
    Můj výkon se sice pohyboval na hranici únosnosti, ale žádné zvláštní potíže jsem neměl, a to ani s trávením, jenom již před 20. km mě začaly nohy, ale řekl jsem si, že to zkusím vydržet. Polovinou závodu jsem probíhal za 2:23:54, v cíli z toho bylo 1269. místo v rámci mužů a 609. místo v hlavní kategorii. Výsledný čas: 5:08:51. Jsem spokojen, bylo to o zhruba 13 minut lépe, než loni, a asi 20 minut rychlejší, než na letošním Runfestu.
    Trošku je mi líto, že nás tam asi nebylo více, nicméně byl jsem odhodlán důstojně reprezentovat náš klub.