Maraton přes Peklo do Nebe.

0

19.5. se běžel v Polsku v Sielpia kros maraton, kde jsme měli své zástupce. V pátek po 3. hodině jsme vyrazili směr Sielpia, ve složení – Jiří Brož, Jaroslav Hrabuška, Iva Pachtová a moje maličkost. Ještě večer jsme se prezentovali a ubytovali v chatce v kempu. Po ubytování jsme šli doplnit tekutiny. Ráno jsem asi se 30 maratonci vystartoval o hodinu dřív. Hlavní start byl v 9 hodin. Maraton měl tři okruhy po 14 km. Po 1 km se začalo pomalu stoupat do vesnice Peklo a dalších 2,5 km jsme stoupali do Nebe. Tam jsme se obrátili a běželi dolů na start. Takže se skoro 20 km běželo do kopce a z toho asi 12 km po písku. Za teplého počasí doběhl Jarda Hrabuška celkově na 9. místě a v kategorii na druhém místě. Iva Pachtová běžela po zranění první maraton a celkově doběhla na 4. místě a v kategorii na 1. místě. Jura Brož doběhl dost zničený. To já jsem se sotva pomalu doplazil do cíle. Letos jsem se oproti loňsku zlepšil o 20 minut. Domů jsme si

z tomboly vezli jednu mikrovlnou troubu, tašku, košíkářský balón a překapávač na kávu. Po závodě bylo společné grilování.