Jakubův lesní běh Důlňákem, Vratimov

  0

         Již po třetí jsem se zúčastnil jednoho tradičního závodu na Ostravsku, který se konal v úterý 18.4.2017. Byl to 34. ročník Jakubova lesního běhu. Běží se dva různé okruhy kolem a přes les Důlňák ve Vratimově o celkové délce necelých osm kilometrů. Takže je to takový rychlejší závod jen s nepatrným stoupáním s mírnou převahou asfaltu, ale také lesní cesta tvoří minimálně 40% trasy.
         O dva dny dříve jsem se rozběhal na atletickém oválu v Havířově, kde se konala dvanáctiminutovka. Tam jsem měl povinnost zaběhnout osm kol a nakonec splnil 3230m. Přiznávám, že jsem se možná lehce šetřil, ale jen proto abych na Jakubáku běžel naplno. Letos se u hájenky v Důlňáku sešla téměř stovka běžců, start byl odpoledne v 17:30, aby lidi po šichtě stíhali. Počasí bylo chladné, jen pár stupňů nad nulou, aspoň mi nebylo zbytečně horko. Cíl byl jasný – zaběhnout pod půl hodinky.
         Na startovní čáře jsem se trochu zakecal s kolegou a prvních pár set metrů obíhal ostatní pomalejší běžce než jsem se zařadil se skupinkou kolem omladiny z TJ Slezan F-M. S nimi jsem pak táhl tempo. Běželo se mi docela výborně, nechával jsem si spíše síly do druhé poloviny, kde je mírné stoupání. Letos bylo krásně označeno 500m a 200m do cíle, takže jsem kalkuloval i se závěrečným finišem. Nakonec to vyšlo a až do závěru jsem zrychloval, dal jsem do toho vše, ale opět jsem se meziročně o pár vteřin zhoršil. Vzhledem k aktuálnímu stavu a okolnostem jsem byl i přesto spokojen s výsledkem. Což ještě vylepšilo vyhlášení výsledků, když jsem dosáhl na třetí místo v kategorii a získal peněžní odměnu.
         Znovu jsem si uvědomil jak mám rád menší závody tohoto typu, kdy se člověk ráno rozhodne, přijde včas na prezenčku a pak prostě běží. Nemusím nic předem vyplňovat na internetu a jen tak si jdu otestovat formu dle chuti a nálady.
         Celkově zvítězil Jan Tesarčík ze Slezanu v čase 26:07, nejlepší ženou se stala Aneta Chlebíková z Jablunkova v čase 28:51. Já jsem doběhl celkově 13. za 29:33.