Hrabovský půlmaraton

0

První zářijovou sobotu byla nabídka běžeckých závodů v našem regionu poměrně pestrá. Vyznávači ultra už od pátečního večera zápasili s vrcholy Beskyd na B7, jiné zlákal komerční RunTour v Dolní oblasti Vítkovic a někteří zase podpořili nový charitativní závod v Hrabyni. Proto je velice sympatické, že se na start půlmaratonu v Hrabové postavilo solidních 75 závodníků. Na ně čekal již tradiční pětikolový okruh s téměř nulovým převýšením. A protože léto už se chýlí ke konci, tak i dopoledne panovalo poměrně příjemné počasí. I když teplota postupně vyšplhala až k 25 ºC, nedalo se mluvit o nějakých tropech. A tak byly k vidění slušné běžecké výkony. V mužské kategorii zvítězil způsobem start – cíl Roman Hurtík (AK Asics Kroměříž). Do cíle doběhl v novém traťovém rekordu 1:11:20 hod. Druhé místo vybojoval Aleš Miko (SSK Vítkovice) 1:16:59 a třetí skončil Martin Ocásek (Krnov) 1:17:23. V ženách s přehledem zvítězila naše Petra Pastorová. Do cíle se dostala v tréninkovém tempu za 1:25:39 hod. Druhé místo s jistým náskokem získala Ivana Zbořilová (BK SaK Ložiska Karviná) 1:36:56. Třetí doběhla Lenka Hájková (VZS Ostrava) 1:44:16. Náš klub je pořadatel Hrabovského půlmaratonu a tak přišla tento závod podpořit celá dvacítka našich členů. Zde jsou uvedeny jejich výkony: Ondřej Dominik 1:18:30, Daniel Šindelek 1:22:55 a 1. místo v kategorii, Petr Škrabánek 1:23:37 a 2. místo v kategorii, Marek Škapa 1:23:52 a 3. místo v kategorii, Petr Jorníček 1:34:02, Lukáš Malík 1:34:35, Marek Zrzavý 1:39:04, Tomáš Mrajca 1:39:54, Ladislav Dvorský 1:40:37, Alfons Vytisk 1:41:12 a 3. místo v kategorii, Pavel Pivko 1:46:36, Jaroslav Kuncek 1:47:26, Radek Luksza 1:50:50, Jana Dominiková 1:52:13 a 3. místo v kategorii, Radomír Pach 1:52:57, Václav Pavelka 1:57:13, Václav Procházka 1:58:47, Jiří Švrček 2:08:58 a Lenka Hehejíková 2:19:31.