Fresh start I. – běžecké plány na rok 2016

  V článku Běhám s Terkou I už jsem psala o motivaci a cílech pro letošní sezónu. Cílem je zrychlit na kratších tratích – 5 a 10km. Já sama si zatím neříkám nějaké konkrétní časy, které bych chtěla zaběhnout, ale když můj osobák na desítku je 44 minut, je jasné, k jaké hranici bych se chtěla co nejvíc přiblížit 🙂 Terka, která mi celý trénink připravuje, ty časy samozřejme ví, ale nestresuje mě tím. A já jsem za to ráda.

  Spousta lidí se mi taky diví, proč běhám pětky, když už jsem uběhla maraton a proč radši nechci zkusit něco dlouhého jako třeba Beskydskou sedmičku. Na to je jednoduchá odpověď, baví mě to 🙂 Strašně mě lákají i překážky a třeba 3000m steeple chase, ale to nejsou cíle, spíš taková přání.


  Tady je seznam hlavních závodů, které chci letos běžet. Asi jich nakonec bude o něco víc, ale tohle jsou pro mě ty nejdůležitější a to z různých důvodů. 

  leden
  23.1. Winter Run Ostrava, 4km. 
  Běží se v našem ostravském Central Parku, moje domácí podmínky, tady nesmím chybět 🙂 Navíc to bude první závod po dlouhé době. 

  únor
  Nejspíš mi Terka najde nějaký přípravný závod někde kousek od nás. 

  březen
  20.3. Jarní desítka Kravaře
  Nevím přesně proč, ale ten závod se mi líbí (i když jsem na něm nikdy nebyla :-D) a kdyby se mi hned tady podařilo zaběhnout dobrý čas, byla bych ráda 🙂

  duben 
  16.4. Vinařský půlmaraton v Pardubicích
  V Pardubicích jsem byla v životě jenom jednou a jsem zvědavá, jaké to bude. Vinařský půlmaraton se běží zároveň jako mistrovství České republiky v půlmaratonu, tak třeba zahlídnu ty nejlepší běžce.

  květen 
  28.5. Český běh žen Ostrava. 
  Ještě nevím, jestli 5 nebo 10km. Proti minulým ročníkům bude nejspíš upravená trasa, tak jsem zvědavá a navíc jsem ambasadorka Českého běhu žen, takže se těším dvojnásob 🙂

  červen
  11.6. Run Tour Olomouc 5 nebo 10km
  Závod Run Tour jsem nikdy neběžela, ale startují tam vždy ti nejlepší, takže určitě výborná příležitost na zaběhnutí dobrého času, navíc v mém milovaném městě.

  25.6. Olomoucký půlmaraton 
  Podruhé v Olomouci. Olomoucký půlmaraton je nádherný, běží se nádherným městem (ano, jsem z Olomouce :-D) a závodem žije celé město. Pořád nechápu, že zrovna Olomoučáci si půlmaraton tak zamilovali a fandí tam tolik lidí. 

  červenec
  1.-3.7. Bělá Cup 2016
  Plážovka, juchuu 😀 Aha, počkat, to vlastně není běžecký závod 😀

  srpen
  Nevím

  září 
  Nevím.

  říjen 
  Siesta Key Sprint Triathlon
  Triatlon byl super a moc ráda bych si to letos zopakovala. Projet se na silničce, zaplavat si v moři, to přezouvání, převlíkání…. aach 🙂 

  listopad 
  6.11.2016 New York City Marathon
  Prosím, prosím, ať to vyjde. Nebo když nevyjde, tak zvažuju běžet i pro charitu. Prostě je to dream race 🙂
  Tak to jsou mé běžecké plány na rok 2016. Jaké jsou ty vaše? S kým se kde potkám?

  Mějte se krásně a běhání zdar 🙂

  A.