EPO Harrachov 2016

  0

  Jsou závody, které se jen těžko popisují protože jsou tak krásné, že ten slovní popis nemůže zachytit tu atmosféru a tu krásu. EPO TrailManiacs Harrachov 2016 takovým závodem rozhodně byl. Vydařilo se snad úplně všechno.

  profil trati

  Byl jsem naprosto nadšen, počasí vyšlo a teplota byla tak akorát, slunce bylo schované, takže nás nepálilo a mraky byly vysoko, takže výhledy nekazily. Navíc jsem tam byl s kamarády s Veverkou Sudetským a s Janou. Společně jsme reprezentovali iThikBeer slovem i činem.

  na startu

  Ten závod musím moc pochválit a každému, kdo má rád běhání v přírodě ho moc doporučuji. Stojí opravdu za to. Pro mne je to určitě nejhezčí závod letošní sezóny a možná i vůbec.

  panoramata

  sjezdovky

  Trasa
  – dokonale zvolená
  – v zásadě hodně běhatelná
  – ani krátká, ani dlouhá, tak akorát
  – ten správný mix silnice, cest, chodníků, pěšin a luk
  – byly tam úseky, které byly hodně technické, vyžadující pozornost celého člověka, úseky s velkými kameny, přelézáním, velkými schody, úzké, kluzké atp.
  – byly tam úseky, které byly na pozornost, kde každý krok bylo potřeba hlídat, většinou ty dlouhé kamenné chodníky vydlážděné velkými plochými kameny
  – byly tam úseky, kde měl člověk pocit, že se ztratil, všude okolo jen hustý les, úzká pěšina, říkal jsem si, že to snad ani nemůže být turistická trasa a přeci byla
  – byly tam úseky, kde jsme se doslova brodili borůvčím, které nám sahalo až ke kolenům a občas, když se pěšina zařízla, tak sahalo i do půli stehen
  – byly tam úseky s dřevěnými chodníčky
  – byly tam úseky s širokou cestou, kde se dalo vypnout a běžet
  – byly tam úseky, kde se mohl člověk kochat výhledem a volat “to jsou panoramata”
  – byly tam potůčky i říčky, bláto i prach
  – byly tam kopce i rovinky
  – trasa byla výborně značená, zabloudit opravdu nešlo

  pěšinky

  chodníčky

  Občerstvení
  – bohaté co do výběru i do množství
  – klasika jako banán, sůl, pomeranče, sušenky, čokoláda
  – pro znalce chleba se sádlem, tvrdý salám, tvrdý sýr
  – voda, joňták, kola, pivo alko i nealko
  – příjemná a ochotná obsluha

  dřevěné chodníčky

  Organizace
  – profesionální, kluci z EPO(a) už to opravdu umí a vše fungovalo jak má.
  – velikost akce je tak akorát, přesně můj vkus, přihlášených bylo cca 110 lidí, vyběhlo okolo 90 lidí 
  – super servis v cíli (po doběhu pivo do ruky přímo od jednoho z hlavních organizátorů – to mě dostalo)
  – všechno okolo, sponzoři, záchody, občerstvení, vše co tam mělo být, tam bylo, nic nechybělo, nic nepřebývalo
  – start na jiném místě než je cíl, převoz zajistěn organizátory (mezi námi super nápad)

  Jana trhá asfalt

  Pavel VS

  Průběh
  – pohoda, příroda a dobří lidé, to je kombinace, která dává duši klid
  – užil jsem si to ( a přitom jsem se neflákal, tričko jsem propotil nejméně 3x, nohy bolely, křeče posílaly poslíčky, jako že budou, ale nebyly, střeva se zklidnila až za 24hodin)
  – jak by řekl H12, tak minimálně 3 místa jsem pro…l (při závodě jsem konal potřebu poprvé a ještě tu rychlost doprovodných úkonů nemám natrénovanou)
  – ve městě běhám se sluchátkama, ale v přírodě všem doporučuji běhat bez nich, je to “nový” rozměr běhu, navíc v takovéto závodě to je i nutnost, to takhle chvíli za někým běžím na úzké pěšince, nejdříve mu vyprávím, jak se mi ten závod líbí, jak má dobrý styl, pak se ho ptám jak se mu běží, pak ho prosím o uvolnění trasy a furt nic .. jen můj monolog … když ho pak předběhnu na širším místě, tak zjistím, že o mě vůbec nevěděl, protože byl zašpuntovaný. (variantu, že by byl tak neochotný a natruc mým kecům neuhnul vylučuji, zase tolik přece nežvaním)
  – Trochu delší chvíli jsem běžel s Claudií (doběla jako 2. žena), dali jsme řeč a hned jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí o diverzitě bakteriálního života v alpských horských jezírkách. To prostě miluji, univerzita života v praxi.
  – zdravení, jak někteří turisté zdraví, odpovídají na pozdrav a jiní ne, to je také zajímavé. Někteří se na vás usmějí jako první, někteří úsměv oplatí a jiní se mračí ať se děje co se děje.
  – užíval jsem si odpovědi na otázky “prosím Vás co je to za závod?”, vždy jsem hrdě říkal “to je mistrovství ČR” krásně to znělo 🙂 a mělo to ten správný efekt 🙂

  nízké borůvčí

  Výsledky
  byl jsem těsně pod sedm hodin (6:58) na 27. místě, za mne velká spokojenost (odhadoval jsem to na 8 hodin)

  krásy trasy

  super značení

  přišel fandit i sponzor “ňam, ňam Bobík”

   Fotky jsem si půjčil od organizátorů a ze stránek FB, děkuji.