Běhám srdcem!

  0

  Znáte takové ty situace, kdy se člověk něco dozví a má pocit, že se na okamžik zastavil čas, ale samozřejmě ví, že čas jako takový se zastavit nemůže?…
  Něco takového se mi nedávno stalo.
  Nová práce a s ní spojená vstupní prohlídka u doktora. Spojil jsem teda jedno s druhým a objednal se rovnou i na prohlídku preventivní. (Pokud to nevíte, jste údajně povinni ze zákona se na ni jednou za dva roky dostavit k doktorovi 😉 )
  Odevzdání moči, odběr krve a od sestřičky k doktorovi. Jsem za něj rád, protože ten můj člověka fakt proklepne od hlavy k patě. Od minula vše při starým, sice pořád maličko hrbím záda, ale jinak jsem zdravej člověk. Už se oblíkám, doktor datluje data do počítače a v tom mi říká: “Já si vás ještě jednou poslechnu jo??” ….nádech, výdech, nádech… “Vypadá to, že máte šelest na srdci“… Čas se zastavuje, tma, ihned myslím na přítelkyni/budoucí ženu a… na běhání… Vybavuje se mi Caballo Blanco, kterýmu prý údajně selhala hercna (srdce) při běhu…To vše v tom krátkým okamžiku, kdy se čas pomyslně zastavil. “Já vás nechci děsit. Jenom, že posledně jsem nic podle záznamu neslyšel. Je to sice nezřetelné, ale myslím, že tam je. Přijďte třeba ještě za tři dny až si půjdete pro výsledky, já si vás poslechnu pro jistotu ještě jednou a pak případně pošlu na vyšetření”… “Jak často, že to běháte?”… “No docela dost. I půlmaratony a i takové závody jako Beskydská sedmička”… “To buďte v klidu, kdyby to bylo něco vážnýho, tak to by jste půlmaraton jen tak neuběhl” 
  Trošku se mi ulevuje. Dojdu domů a ihned sedám ke Googlu a hledám informace. Jsem poté mnohem klidnější. Je několik druhů šelestů (asi 6), takové ty obyčejné, skoro nezřetelné má velká část populace a ani o tom údajně neví. Prý… Podle Googlu… Beru tak běžecké boty a střihnu si 17 kilometrů. Den na to 7 kilometrů v “Arnulfkách“-prvně v novém roce.

  Za tři dny si jdu teda pro výsledky. Cukr v krvi-minimální. Cholesterol-minimální, prý dokonce velmi nízký!… “Tak já si vás teda ještě poslechnu. Noooo… Slyším to tam i dnes. Dám vám teda kontakt na kardiologii a zajděte si tam na ECHO.” Jdu domů a pak znovu běhat! Následující den už ležím ráno na kardiologii a jak těhotné ženě po mě jezdí “nagelovaným čímsi” (nevím jak se ta věc jmenuje 🙂 ). Akorát ne na břichu, ale v oblasti srdce. Nic nevidím, jenom slyším. Zřetelně. (http://depts.washington.edu/physdx/heart/demo.html) Zvuky podobné prvním třem z odkazu.

  Diagnóza??

  Srdce je zcela v pořádku. Všechny, chlopně, síně, komory apod. fungují podle doktora jak mají. Organická příčina šelestu nenalezena. Jen mi prostě přes hercnu (srdce) proudí víc krve a to způsobuje ono šelestění. Toto je vlastně i definice šelestu! Ptám se ještě kardiologa na běhání a říká to samé co můj doktor. Kdyby to bylo něco vážného, určitě bych měl problémy už dřív a pokud já sám se cítím dobře, tak se není čeho obávat. Prý pokud ale běhám nějak hodně, doporučil by mi ještě nějaké výkonnostní testy, jako dělají profesionální sportovci. Na to moje Run Free, to asi nebude potřeba. (I když přiznávám, že výsledek z takových testů by mě zajímal.) Poděkuju a odpoledne jdu zase běhat! Od té doby, kdyby mi sdělil obvoďák onu zprávu však trošku jinak… Víc SRDCEM! A taky když se mě někdo zeptá, co mám na srdci, říkám: “ŠELEST” 🙂

  RUN FREE!