Garmin Forerunner 630

    0

    Zatím se jen seznamujeme. Proč ale čekat několik měsíců, než se pořádně seznámíme, když se už teď oťukáváme. Tohle jsou moje první pocity a dojmy. Budu průběžně aktualizovat.
    Hodinky můžete koupit zde: GARMIN FR 630.  U Garminu na webu najdete taky technické parametry, nemá smysl je opisovat.
    Smysl ale určitě má kouknout na YOUTUBE videa, která ukazují, co nového tyhle hodinky přináší do běhání a hlavně do jeho vyhodnocování.
    Jak umí FR630 měřit aktuální kondici při zatížení?
    Jak umí FR630 měřit laktátovou křivku?
    Nové sledování běžecké techniky
    Jak umí FR630 měřit stress score?

    Aktualizace 30.11.2015-měření ANP

    První dojmy:
    Tyhle hodinky váží víc než nic. 
    Přesnost záznamu GPS je naprosto vynikající. Odzkoušeno na okruhu, kdy se trasa běhu fakt kopírovala přes sebe, žádný skotačení po poli vedle cesty, žádný hrabičky jako když vždy běžím jinou cestou. Prostě ten záznam je perfektní.Však se podívejte na odkazu níž sami.
    Stress score-super informace ohledně toho, zda je dobrý zvolnit, protože tělo toho má fakt dost a nebo naopak můžeš přidat a opřít se do tréninku protože jsi jen zrovna línej. K měření se využívá statický test na 3 minuty, kdy stojíš na místě, bez hnutí a čekáš. Už jen to čekání na výsledek může způsobit nežádoucí stress, tak bacha na to. Díky novému tepáku HRM Run2 hodinky při tomto testu měří variabilitu tepu. V menu hodinek se tato funkce ukazuje jako Connect IQ aplikace. Hned mě napadlo jí z nich vydolovat a nahrát do Fenix3. To ještě vyzkouším.
    Oscilace běhu a jeho efektivita-nově hodinky ukazují poměr mezi délkou a výškou kroku a měří tak jeho efektivitu
    Zatížení levá/pravá noha-nový tepák měří jak rovnoměrně běžec zatěžuje nohy. Já běhám asi víc po levý, taky mě na ní všechno bolí.
    test ANP
    Ukazatel ANP prahu – teprve vyzkouším, je na to v menu přímo položka včetně instrukcí jak běžet aby test dopadl objektivně, už teď mě ale napadá, že bude super si jednou za měsíc, v odpočinkovém týdnu tohle zkusit, aby člověk věděl, jestli se někam posouvá.
    update 30.11.2015-vyzkoušeno. Celý test probíhá v pohodě, hodinky srozumitelně podávají instrukce jak běžet. V podstatě na začátku absolvuješ cca 10minut na zahřátí, pak odpípají konec rozklusu a určí, v jakém tepu máš běžet následující 4 minuty. Hodinky to striktně hlídají a pokud tep jde nahoru nebo dolů tak akusticky i vibrací signalizují. Po 4 minutách odpípají další interval a určí nový tepový rozsah. Tohle se opakuje 4x a nakonec vyplivnou údaj. Mě ukázali ANP na TF 168 a tempu 3:34/km. V hodinkách se dá také nastavit automatické zjištění, tedy není nutné projít tento test ale stačí běžet trochu drsnější trénink. O víkendu jsme teď udělali obdobný test na jiném běžci, tentokrát to bylo s kilometrovými intervaly. Výsledek byl TF 163 a tempo 4:00/km. Vzhledem k tomu, že je po závodní sezoně a tento běžec má osobák na maratonu 2:44hod, tak by údaj mohl být + – správně. Ještě to budu zkoušet a korigovat.
    měření VO2max-nyní už standard u sporttesterů Garmin
    odhad výkonnosti při tréninku-ukazuje údaj po cca 10 minutách běhu, jak jsi na tom
    Connect IQ-nekonečná studnice, kde se objevují nové vzhledy hodinek, uživatelsky konfigurovaná datová pole, doplňky k aplikacím v mobilu. Prostě vše, co dělá chytré hodinky chytrými.
    nabíječka-malá, kompaktní, skladná. Jednoduchý klip
    výdrž-podle Garminu16hodin, zatím netestováno. Každopádně tyhle hodinky budou komfortně stačit na kratší ultra do 100km.
    Testování pokračuje…