Member Directory

Vrcholový sportovec a trojnásobný mistr světa v 70.3 Ironmanu. V patnácti letech se Honza stal účastníkem dopravní nehody, kdy ho srazil nepozorný řidič automobilu. S těžkou situací a získaným handicapem se vyrovnal po svém, a dnes patří k nejúspěšnějším multi-sportovním talentům vrcholového parasportu. Honza svými sportovními výkony inspiruje své okolí, což je mnohdy daleko cennější než vítězství nad soupeři.

Mistryně ČR, SR a Evropy v cyklistickém 24h ultramaratonu

Jana Ryantová má osobní i reportérskou slabost pro individuální outdoorové sporty. Žije v Jablonci nad Nisou.

Před 2 lety, v roce 2019 jsem projížděla kolem smíchovského nábřeží, kde se právě konal triatlonový závod Prague Challenge. Byla to láska na první pohled. Stal se ze mě triatlonový nadšenec, další blázen, který tomuto sportu propadl. Věřím, že nic není nemožné a když člověk chce, dokáže vše.

Marie Zelená je běžkyní, která se specializuje na ultra traily a ultra sky maratony, ideálně nad 80 km s vyšším převýšením, ale nepohrdne ani horskými maratóny, sky race nebo běhy do vrchu. Kromě běhu si také zamilovala horolezectví a v zimě především závodní skialpinismus, který ji umožňuje zkombinovat lyžování a pohyb ve volném horském terénu.

“Ultra traily běhám od roku 2015. Vyplynulo to tak přirozeně z celodenních horských výprav a také z toho, abych měla větší fyzickou kondici na náročnější vysokohorské treky a horolezectví. Díky fenoménu B7 a beskydskému domácímu zázemí jsem se začala specializovat na horské traily a ultra traily. Na ultra závodech mě nejvíc fascinuje, že pokaždé překvapí něčím novým. Stejně tak mě lákají nové výzvy i větší extrémy, a tak jsem se pomalu začala přesouvat do Alp a dalších evropských hor. Jednou to bude možná ještě dál a moje osobní výzvy nezůstanou jen jako čáry na mapě spojující exponované hřebeny hor, ale stanou se skutečností…”

Nikdy jsem neiklinoval k běhu. Dělal jsem od mala hodně sportů, ale běh mezi nimi nebyl. K běhu jsem se dostal přes běhání na pásu a při pohledu na video s reportáží o UTMB, jsem si říkal "co za hovada může běhat 2 dny v kraťasích ve sněhu kolem hory - to nebudu nikdy dělat". Necelý rok po tom jsem UTMB - konkrétně trasu TDS - běžel také a absolvoval jsem mnoho horských ultra závodů u nás i v zahraničí, včetně 3 etapového seriálu EKUT (300km/13200m+). Díky tomu všemu mi prošlo rukama za posledních více jak 10 let spousta vybavení, mnoho kousků se mi rozpadlo, něco jsem rozbil, něco opravil a většinu toho jsem zrecenzoval pro různá sportovní média (Běžec, Český běh, Česká Skyrunnungová Asociace) - články jsou pak k nalezení na mém osobním blogu gone4.run.